POBEDA STANKOVIĆA: Srpski reprezentativac dao gol za Spartak

Fudbaleri moskovskog Spartaka ostvarili su prvu pobedu pod vođstvom trenera Dejana Stankovića pošto su kao gosti savladali Himki rezultatom 1:3, a gol je dao i reprezentativac Srbije Srđan Babić.

Posle poraza na startu šampionata Rusije, na gostovanju Orenburgu, Stanković je uspeo da osvoji prva tri boda na klupi najtrofejnijeg ruskog kluba.

Spartak je mogao da povede u 45+9. minutu, ali je udarac Tea Bongonde sa penala zaustavio golman Himkija Igor Obuhov. Argentinac Ezekijel Barko je doveo Spartak u vođstvo u 49. minutu golom iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, a prednost je duplirao Kostarikanac Manfred Ugalde u 55. minutu. Srđan Babić je golom u 72. minutu potvrdio pobedu Spartaka, a u 90+1. minutu počasni gol za domaćina dao je Buta Magomedov. Ceo meč za Himki odigrali su srpski internacionalci Petar Golubović i Nemanja Anđelković. Stefan Melentijević je ostao na klupi Himkija.

Spartak je odigrao izvanredno drugo poluvreme i zasluženo došao do pobede. Nakon izjednačene prvom polovine meča, ekipa Dejana Stankovića preuzela je kontrolu i postigla tri gola. Srđan Babić se istakao golom, potvrdivši svoj kvalitet kao pouzdan defanzivac ali i kao mogući strelac. Ovo je veliki korak napred za Spartak i verujemo da će pod vođstvom Stankovića ostvariti još mnogo uspeha u ovoj sezoni.

Trener Dejan Stanković je zadovoljan igrom svoje ekipe i veruje da će ova pobeda biti samo početak. Spartak ima jak tim i želju da se plasira visoko na tabeli ruske lige. Stanković je uspeo da motiviše igrače i da ih usmeri ka zajedničkom cilju. Sa Srđanom Babićem na terenu, odbrana Spartaka deluje čvrsto i sigurno.

Argentinac Ezekijel Barko je bio heroj meča sa svojim golom iz slobodnog udarca. Njegova preciznost i snaga bile su presudne za povlačenje ekipa u vođstvo. Manfred Ugalde je takođe pokazao svoj talenat postigavši drugi gol za Spartak. Mladi Kostarikanac ima veliki potencijal i sigurno će biti važan igrač u budućnosti Spartaka.

Petar Golubović i Nemanja Anđelković su imali solidan nastup za Himki, ali nisu uspeli da zaustave napadačku liniju Spartaka. Buta Magomedov je uspeo da postigne počasni gol za domaćina, ali to nije bilo dovoljno da spreči poraz svoje ekipe. Himki će morati da se trgnu i poprave svoje igre ako žele da ostvare bolje rezultate u narednim mečevima.

Spartak je pokazao karakter i snagu protiv Himkija i zasluženo odneo tri boda. Dejan Stanković ima jasan plan za svoj tim i veruje u njihov potencijal. Sa Srđanom Babićem kao liderom odbrane, Spartak može da se nada uspehu u nastavku sezone. Navijači su sigurno srećni zbog povratka pobedničke forme i nestrpljivo očekuju naredne mečeve.

Ovaj trijumf će sigurno podići samopouzdanje igrača i dati im dodatnu motivaciju za buduće izazove. Spartak će nastaviti da radi naporno i da se bori za svaki bod u ruskoj ligi. Dejan Stanković je doneo novu energiju u tim i verujemo da će nastaviti da donosi uspehe na klupi Spartaka.

Ukupno gledajući, prva pobeda pod vođstvom Dejana Stankovića je veliki korak napred za Spartak i verujemo da će ova ekipa ostvariti mnogo uspeha u narednim mečevima. Srđan Babić se pokazao kao važan igrač i lider odbrane, dok su Ezekijel Barko i Manfred Ugalde pokazali svoj talenat i kvalitet na terenu. Himki će morati da se poboljšaju ako žele da ostvare bolje rezultate u budućnosti.

Spartak je ostvario zasluženu pobedu protiv Himkija i pokazao da ima kvalitetan tim koji može da se nosi sa najboljim ekipama u ruskoj ligi. Dejan Stanković je postavio dobre temelje za uspeh i verujemo da će Spartak nastaviti da igra sjajno pod njegovim vođstvom. S nestrpljenjem očekujemo naredne mečeve i verujemo da će Spartak ostvariti još mnogo pobeda u ovoj sezoni.