Pogledajte hajlajtse Lige Evrope

Finalisti ovogodišnjeg izdanja Lige Evrope su Atalanta i Bajer Leverkuzen. Atalanta je u dvomeču izbacila Olimpik iz Marselja, dok je Bajer Leverkuzen eliminisao Romu.

U Bergamu je večeras bilo 3:0 za domaćina, pa je ukupan rezultat za prolaz dalje bio 4:1. Nigerijac Ademola Lukman je bio junak utakmice, postigao je gol i asistirao za još jedan, dok je rezervista El Bilal Ture postigao treći gol u petom minutu sudijske nadoknade.

U duelu u Nemačkoj, Roma je ispustila prednost od 2:0, pa je na kraju bilo 2:2. U prvom meču bilo je 2:0 za Bajer Leverkuzen. Roma je nadoknadila minus, ali je na kraju Bajer Leverkuzen izborio prolaz dalje.

Finale Lige Evrope igraće se 22. maja u Dablinu. Pobednik Lige Evrope imaće obezbeđeno mesto u Ligi šampiona naredne sezone. Atalanta može osigurati direktan plasman u Ligu šampiona samo osvajanjem Lige Evrope.

Bajer Leverkuzen će imati priliku za trofej i u finalu Kupa Nemačke, dok je već osvojio Bundesligu.

Gledaoci mogu pratiti sve najvažnije detalje na našem portalu u FULL HD rezoluciji. Mile Svilar je bio odličan na golu Rome, a meč je obeležio rezervista Josip Stanišić koji je postigao odlučujući gol u sedmom minutu nadoknade.

Pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu. Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi.