POGLEDAJTE KAKO JE NOVAK „DIRIGOVAO“ PUBLIKOM POSLE POBEDE: Tradicija se nastavlja… (VIDEO)

Novak Đoković se plasirao u osminu finala Vimbldona nakon što je savladao Alekseja Popirina iz Australije rezultatom 3:1 u setovima. Rivali su sjajnim servisima otvorili duel, ali je Popirin uspeo da iznenadi Đokovića, brejnkuje ga i povede u setovima rezultatom 4:6. Đoković je odlučio da pojača ritam u drugom setu i uspeo je da izjednači rezultat na 1:1 trijumfom od 6:3. Srpski as je oduzeo servis protivniku na startu trećeg seta, preokrenuo rezultat u svoju korist i poveo sa 2:1. Taj-brejk je odlučio pobednika četvrtog seta, u kome je Đoković pokazao više snage i prošao u osminu finala.

Nakon pobede, Đoković je gestikulirao na svoj prepoznatljiv način „dirigujući“ prema publici, dok je za kraj najavio svoju „simfonijsku“ proslavu. Za ulazak u četvrtfinale, Đoković će igrati protiv Holgera Runea iz Danske, a nadamo se da ćemo videti istu scenu kao i posle ovog meča.

Novak Đoković je jedan od najuspešnijih tenisera današnjice, sa brojnim rekordima i titulama iza sebe. Rođen je 22. maja 1987. godine u Beogradu, Srbija. Karijeru je započeo veoma uspešno, a do sada je osvojio 20 Grend slem titula, čime se izjednačio sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom. Đoković je takođe bio broj 1 na ATP listi više od 350 nedelja.

Na Vimbldonu, Đoković je do sada osvojio pet titula, a ove godine se bori za svoju šestu. Vimbldon je poznat kao najstariji i najprestižniji teniski turnir na svetu, koji se svake godine održava u Londonu, u Engleskoj. Turnir se igra na travnatoj podlozi, što je različito od ostalih Grend slem turnira koji se igraju na tvrdim ili šljakastim podlogama.

Đoković je poznat po svojoj izdržljivosti, mentalnoj snazi i neverovatnoj sposobnosti da se vrati u meču čak i kada je na ivici poraza. Njegova borba i posvećenost tenisu su mu doneli mnoge uspehe i veliku popularnost širom sveta. Đoković je takođe poznat po svojim humanitarnim akcijama i dobrotvornom radu, kroz svoju fondaciju koja pomaže deci u Srbiji i širom sveta.

U meču protiv Alekseja Popirina, Đoković je pokazao svoju klasu i mentalnu snagu, uspevajući da se vrati nakon gubitka prvog seta i pobedi sa 3:1 u setovima. Njegov protivnik u narednom meču, Holger Rune iz Danske, sigurno će biti težak protivnik, ali se od Đokovića očekuje da pokaže svoje najbolje igre i plasira se u dalji tok takmičenja na Vimbldonu.

Na kraju, Novak Đoković je pokazao zašto je jedan od najvećih tenisera svih vremena, svojom borbenošću, talentom i posvećenošću tenisu. Nadamo se da će nastaviti sa uspesima i da će još dugo godina ljubitelji tenisa moći da uživaju u njegovim majstorijama na terenu. Srećno Nole!