Polufinale Liga šampiona Borusija Dortmund Atletiko Madrid

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda plasirali su se u polufinale Lige šampiona nakon velike pobede nad Atletiko Madridom u revanš meču. U uzbudljivom susretu, Borusija je uspela da nadoknadi gol minusa iz Španije i zahvaljujući sjajnoj igri pred svojim navijačima, obezbedi mesto među četiri najbolje ekipe u Evropi gde će se boriti sa Paris sen Žermenom. Utakmica je bila ispunjena sa šest golova i veoma uzbudljiva, sa Borusijom koja je dominirala i zasluženo pobedila.

Navijači na Signal Park Areni i gledaoci TV Arene sport imali su priliku da uživaju u fenomenalnom susretu gde je viđeno šest golova. Dortmund je imao inicijativu i igrao kvalitetniji fudbal u odnosu na Atletiko Madrid. Madridski tim je delovao defanzivno i propustio nekoliko prilika što ih je koštalo boljeg rezultata.

Utakmica je počela uzbudljivo sa obe ekipe koje su nastupile ofanzivno. Borusija je imala veću inicijativu sa više prilika, dok je Atletiko čekao šansu iz kontre. Borusija je zasluženo povela sa 2:0 u prvom poluvremenu i kontrolisala ritam igre.

U drugom poluvremenu, Atletiko je postigao gol preko Humelsa koji je dao autogol i vratio nadu svom timu. Madridski tim je počeo da pretili sa više šansi i postigli su drugi gol koji im je doneo izjednačenje. Međutim, Borusija nije odustala i nastavila je da igra ofanzivno. Golovima Filkruga i Sabicera, Dortmund je ponovno stekao prednost od dva gola i na kraju zasluženo pobedio.

Na kraju, Borusija je slavila ubedljivu pobedu i plasirala se u polufinale gde će se boriti protiv Pari sen Žermena. Ovaj meč je bio ispunjen sa dinamičnim fudbalom i uzbuđenjima, a Borusija je pokazala kvalitet i odlučnost. Bio je to fantastičan uspeh za nemački tim koji će se sada suočiti sa još većim izazovima u nastavku takmičenja.