Poluvremena za istoriju, horor nastup Arsenala, burno na Maradoninom stadionu (VIDEO)

Liga prvaka nastavljena je u srijedu, posljednjim kvartom finala utakmica osmine finala.

Porto je u sudačkoj nadoknadi vremena postigao gol kojim je pobijedio Arsenal s 1:0, dok je Barcelona kao gost vodila protiv Napolija, s kojim se na kraju izjednačila 1:1. Oba susreta imala su prva poluvremena koja su ušla u istoriju nogometa.

Porto je uspio zadržati Arsenal bez udarca u gol tijekom cijele utakmice, unatoč činjenici da je nastupao loše u svojoj domaćoj ligi. Napoli, s druge strane, nije uspio uputiti nijedan udarac u prvom poluvremenu utakmice protiv Barcelone, ali je uspio postići gol u drugom poluvremenu, izjednačujući rezultat na 1:1.

Ovo su bili rezultati osmine finala Lige prvaka:

– Kopenhagen – Manchester City 1:3 (1:2)
– Porto – Arsenal 1:0 (0:0)

Revanši utakmica će se održati 5., 6., 12. i 13. ožujka.

Liga prvaka je natjecanje koje privlači veliku pažnju nogometnih navijača diljem Europe. Ovogodišnje osmina finala je donijelo nekoliko iznenađujućih rezultata, a revanši će definitivno biti uzbudljivi za gledati. Sve ove utakmice imaju potencijal da odluče sudbinu momčadi u ovom prestižnom natjecanju.

Što se tiče londonskih „tobdžija“, za njih je istorijsko bilo i drugo. Prvi put od 2016. godine i tadašnjeg meča sa Pari Sen Žermenom, Arsenal u meču Lige prvaka nije uputio nijedan šut u okvir gola u prvom poluvremenu. Iako je u pitanju trećeplasirani tim Premijer lige, Arsenal je promašivao većinu prilika, a najviše poslije prekida.

Porto je uspio zadržati Arsenal bez udarca u gol. Pored toga, Porto je postigao gol u sudačkoj nadoknadi vremena, osiguravajući im pobjedu od 1:0. S druge strane, Barcelona je igrala protiv Napolija, ekipa koja u prvom poluvremenu nije uputila niti jedan šut prema golu. Ipak, Napoli je uspio izjednačiti rezultat u drugom poluvremenu.

Lige prvaka je natjecanje koje privlači pažnju ljubitelja nogometa širom svijeta, a ovogodišnje osmina finala donijelo je nekoliko iznenađujućih rezultata. Preostale utakmice revanša bit će uzbudljive i odlučujuće za mnoge momčadi koje se nadaju prolasku u sljedeću fazu natjecanja. Sve u svemu, dinamika i uzbuđenje ovogodišnje Lige prvaka ne prestaje ni u osmini finala. Ljubitelji nogometa mogu očekivati još više uzbuđenja i iznenađenja kako se natjecanje bude nastavljalo i prilazilo kraju.