Poraz odbojkaša Srbije od Francuske

Odbojkaši Srbije su na startu Olimpijskih igara poraženi od selekcije Francuske sa 3:2 u setovima (23:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:6). Igrači su se borili hrabro, ali su Francuzi bili uspešniji u petom odlučujućem setu. Novak Đoković je bodrio srpske odbojkaše sa tribina, a sledeću utakmicu Srbija igra protiv Slovenije 30. jula.

U prvom setu, Srbija je dobro otvorila meč i imala prednost, ali su Francuzi uspeli da se vrate i preokrenu rezultat. Ipović je odigrao odlično, ali su greške u ključnim momentima koštale reprezentaciju.

U drugom setu, Francuska je dominirala i brzo izjednačila rezultat na 1:1 u setovima. Pozitivno je što se naš tim nije predao, ali servis je bio problematičan.

Treći set je bio izjednačen, ali su Francuzi uspeli da steknu prednost i završe set sa 25:17. Srbija nije uspela da se približi protivniku, iako je igrala čvrsto.

U četvrtom setu, Srbija je uspela da se vrati i izjednači rezultat na 2:2. Drama se odigrala u završnici seta, ali je Srbija ipak uspela da pobedi.

U petom setu, Francuzi su bili ubedljivi i od početka imali prednost koju su održali do kraja meča. Srbija mora da poradi na koncentraciji i izbegavanju grešaka u narednim utakmicama kako bi ostvarili bolje rezultate.

Srbija će se nadati boljem rezultatu u sledećoj utakmici protiv Slovenije i nadamo se da će pružiti bolju igru i ostvariti pobedu. Olimpijske igre su prilika za najbolje sportiste da pokažu svoj talenat i borbu, te se nadamo da će srpski odbojkaši dati sve od sebe i ostvariti uspeh na turniru.