Porto je pročetos sprečio fudbalere Sportinga da se okite „duplom krunom“

Šampion Sporting i pobednik Kupa Porto će se susresti u subotu na Superkupu Portugala, što označava otvaranje nove sezone u ovoj zemlji. Sporting je nedavno osvojio portugalsku ligu, drugu titulu u poslednje tri godine, nakon 20 godina bez trofeja. Klub planira da napadne sve domaće trofeje i postigne dobar rezultat u Evropi. S druge strane, Porto je osvojio Kup na kraju ne baš sjajne sezone i sledeće sezone će igrati u Ligi Evrope. Porto je dominantan u Superkupu s 23 osvojena pehara, ali su prošle sezone izgubili u finalu od Benfike. Pripremni period su oboje timovi završili sa pobedama, s Sportingom koji se posebno ističe ubedljivom pobedom 4:0 protiv Al Nasra.

Sporting je devet puta osvajao Superkup, poslednji put 2021. godine kada je pobedio Bragu. Porto, s druge strane, ima 23 osvojena pehara u ovom takmičenju, a ovogodišnje učešće na Superkupu će im biti treće uzastopno. Porto će ciljati na bolju sezonu nakon što su zadržali većinu tima, osim Mehdija Taremija, koji je prešao u Inter. Sporting je poslednji put izgubio u domaćem takmičenju od Porta u finalu Kupa, ali su se nakon toga pripremali za novu sezonu pobedama nad Seviljom i Atletik Bilbaom.

Porto je bio poslednji tim koji je pobedio Sporting u domaćem takmičenju, ali su završili na trećem mestu. Cilj im je da budu bolji ove sezone, nakon što su prošle sezone završili van Lige šampiona. Pripremni period su završili pobedama u svih osam utakmica, uključujući ubedljivih 4:0 protiv Al Nasra koji predvodi Cristiano Ronaldo. Očekuje se da će oba tima imati čvrstu i kvalitetnu borbu na Superkupu u subotu.

Sporting će se boriti za odbranu titule u domaćoj ligi i napad na trofeje u Evropi, dok će Porto pokušati nadmašiti prošlu sezonu i vratiti se na vrh na državnom nivou. Superkup će biti odličan način da ova dva tima započnu novu sezonu, jer će biti prilika da se pokažu i pripreme za izazove koji ih čekaju u godini ispred njih. Očekuje se da će biti puno uzbuđenja i rivalstva na terenu, a navijači će biti zainteresovani da vide kako će se njihovi timovi nositi u prvom zvaničnom takmičenju sezone.