Portugal je nakon penala savladao Sloveniju

Utakmica između Portugala i Slovenije na Evropskom prvenstvu trajala je čak 120 minuta, ali nije donela golove, pa je odluka pala nakon penal serije. Heroj utakmice bio je portugalski golman Diogo Košta, koji je odbranio tri penal šuta slovenačkim igračima.

Portugal je imao inicijativu na početku utakmice, ali nije uspeo da zatrese mrežu Slovenije. Najbolje prilike imali su Bruno Fernandeš i Kristijano Ronaldo, ali njihovi pokušaji nisu bili uspešni. Sa druge strane, Slovenija je pretila preko kontra napada, ali ni oni nisu uspeli da postignu gol u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu Portugalci su nastavili sa pritiskom, ali nisu uspeli da savladaju slovenačkog golmana Jana Oblaka. Kristijano Ronaldo je pretio iz slobodnih udaraca, ali nije uspeo da pogodi gol. Na kraju se ušlo u produžetke, gde su i dalje obe ekipe bile neuspešne u postizanju gola.

U prvom produžetku Portugal je imao priliku da postigne gol iz penala, ali je šut Kristijana Ronalda odbranio Jan Oblak. U drugom produžetku, najbolju priliku imao je slovenački napadač Šeško, ali je golman Portugalije Diogo Košta odbranio njegov šut. Nakon 120 minuta igre bez golova, usledila je penal serija.

U penal seriji, Diogo Košta je ponovo bio heroj, braneći tri jedanaesterca slovenačkim igračima. Ronaldo je ovoga puta bio precizan i postigao gol za Portugal. Portugal je pobedio Sloveniju 3:0 nakon penala i plasirao se u četvrtfinale.

U narednoj fazi takmičenja, Portugal će se sastati sa Francuskom, koja je bila bolja od Belgije. Ostali rezultati osmine finala na Evropskom prvenstvu uključuju pobede Švajcarske nad Italijom, Nemačke nad Danskom, Engleske nad Slovačkom, Španije nad Gruzijom i Francuske nad Belgijom.

Evropsko prvenstvo nastavlja se sa utakmicama Rumunije protiv Holandije i Austrije protiv Turske. Do sada je viđeno mnogo uzbuđenja i neizvesnosti na turniru, a ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem očekuju dalji razvoj događaja na UEFA EURO 2024.