Poznati finalisti Afričkog kupa! Nigerija prošla na penale, „slonovi“ slave Sebastijana Alea

Fudbaleri Nigerije i Obale Slonovače boriće se za titulu u finalu Afričkog Kupa nacija. „Zeleni“ su večeras u prvom polufinalu pobedili selekciju Južne Afrike posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, dok je Obala Slonovače minimalnim rezultatom nadigrala Demokratsku Republiku Kongo. Finale je na programu u nedelju, a Nigerija će pokušati da po četvrti put postane šampion Crnog kontinenta, dok će „slonovi“ juriti treći trofej.

U toku 90 minuta utakmice između Nigerije i Južnoafrikanaca rezultat je bio 1:1. Dodatnih pola sata igre nije donelo promene, pa je odluka pala u penal lutriji, u kojoj su se bolje snašli „zeleni“. Nigerijci su poveli pogotkom Vilijama Trusta-Ekonga iz penala, ali je taj gol poništen iz VAR sobe. Južnoafričkoj selekciji dosuđen je jedanaesterac, koji je sigurno izveo Teboha Mokene i odveo meč u produžetke. Odluka je na kraju pala sa bele tačke, a Nigerija se bolje snašla i prošla u finale.

U drugom polufinalu Obala Slonovače je na svom terenu minimalnim rezultatom nadigrala Demokratsku Republiku Kongo sa 1:0. Junak selekcije Obale Slonovače bio je Sebastijan Ale, koji je u 65. minutu doneo prednost svom timu, i postavio konačan rezultat.

Zanimljivo je da je fudbaleru Borusije Dortmund, Sebastijanu Aleu, otkriven rak testisa pre više od godinu i po dana, nakon čega je pauzirao nekoliko meseci, a prošle godine se uspešno vratio na teren i sada odveo svoju reprezentaciju u finale Afričkog Kupa nacija.

Finale je na programu u nedelju, a nacija Nigerija će pokušati da po četvrti put postane šampion Crnog kontinenta, dok će „slonovi“ juriti treći trofej. Očekuje se velika borba za titulu, a ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem očekuju ovaj prestižni meč.