Pratite prenos live uživo Srbija Rusija v2b

Fudbalska reprezentacija Srbije igra prijateljsku utakmicu protiv Rusije u Moskvi na stadionu Dinama, koji se sada zove „VTB arena“. Naš nacionalni tim je već obezbedio plasman na EURO 2024, pa je ovo prilika za odigravanje test mečeva. Sledeći meč je protiv Kipra u ponedeljak.

Utakmica je počela, a trenutno je 1:0 za Rusiju. Gol je postigao Mirančuk u 22. minutu. Domaćin je u crvenoj opremi, dok su gosti u beloj. Tadić, kapiten reprezentacije Srbije, danas je odigrao svoju 105. utakmicu za nacionalni tim, čime se izjednačio sa Ivanovićem na vrhu večne liste. Za četiri dana protiv Kipra ima priliku da postane apsolutni rekorder.

Rusija vodi sa 2:0 u 32. minutu, nakon gola Osipenka. Srbija ima nekoliko prilika, ali još nije uspela da postigne gol. U 21. minutu, sudija je dosudio penal za Rusiju i crveni karton za Gajića. Međutim, VAR tehnologija je pokazala da je ofsajd prekršaj, pa penal nije dosuđen.

Pre početka meča, popularni srpski glumac Mioš Biković simbolično je izveo prvi udarac. Meč se igra u Moskvi, a sudija je Arda Kardešler iz Turske. Startne postave su: Rusija – Safonov, Volkov, Siljanov, Osipenko, Hlusevič, Hlebov, Barinov, An. Mirančuk, Obljakov, Golovin, Tjukavin; Srbija – Petrović, Gajić, Eraković, Pavlović, Mladenović, Zdjelar, Lukić, Živković, Tadić, Gaćinović, Jović.

Iako je Rusija trenutno u vođstvu, Srbija se trudi da preokrene rezultat. Utakmica je u toku i svi ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem prate dešavanja na terenu. Nadamo se da će naša reprezentacija pokazati svoje najbolje igre i možda uspeti da izbori povoljan rezultat. Neka najbolji tim pobedi!