Pratite Uživo prenos live Srbija Kipar v2b

Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je ubedljiv poraz od Rusije od 4:0 u prijateljskoj utakmici u Moskvi. Sada imaju priliku da se iskupe u duelu sa ekipom Kipra u Larnaki. Pre početka Evropskog prvenstva u Nemačkoj, „Orlove“ očekuju još dve pripremne utakmice sa Austrijom i Švedskom.

Utakmica sa Kiprom počela je golom Sergeja Milinković-Savića u sedmom minutu nakon asistencije Samardžića. Kipar je zatim izvršio izmenu ubacujući Kiprijanua umesto Karoa. Nakon početne inicijative Kiprana, naš tim je uzvratio, ali se sve završilo faulom u napadu. Nekom od igrača domaćina će biti potrebna zamena nakon duela sa Lukićem. U drugom minutu, Kipar je imao slobodan udarac sa leve strane koji je odbranio Živković. Utakmica je počela sa intoniranjem himni, prvo je odsvirana „Bože pravde“.

Domaćin je igrao u beloj opremi, dok je Srbija imala crvenu opremu. Naš kapiten bio je Mitrović pošto je Tadić bio na klupi. Selektor Kiprana je bivši fudbaler Gruzije, Temur Kecbaja.

Sudija je bio Marko di Belo iz Italije. Startne postave su objavljene, a Srbija je igrala sa trojicom defanzivnih igrača umesto četvorice. Takođe, kapiten Tadić bio je na klupi. Startne postave su bile: za Kipar – Mol, Karo, Gogić, Laifis, Andreu, Kirijaku, Kusulos, Koreja, Loizu, Pitas, Haralambos, a za Srbiju – Rajković, Milenković, Mašović, Babić, Živković, Mijailović, Lukić, Kostić, Samardžić, S. Milinković-Savić, Mitrović.

Utakmica je počela u 18 časova na AEK areni u Larnaki uz direktan prenos na Premiumu 1 TV Arena sport. Danas će kapiten Dušan Tadić postati rekorder po broju nastupa u dresu nacionalnog tima sa 106 mečeva iza sebe, prestižući imena kao što su Branislav Ivanović, Dejan Stanković, Savo Milošević.

Tokom dana, naši fudbaleri su šetali Larnakom, pripremajući se za utakmicu. Pratite sva dešavanja iz fudbalskog sveta na našem Telegram kanalu i preuzmite našu aplikaciju kako biste uvek bili u toku sa najnovijim informacijama.