PREMIJER LIGA: Arsenal preuzeo čelnu poziciju

Arsenal se pojavljuje kao lider Premier lige nakon pobjede nad Lutonom rezultatom 2:0. Golove su postigli Martin Odegaard u 24. minuti i Daiki Hashioka koji je nesretno zabio autogol u 44. minuti. Arsenal sada ima bod više od Liverpoola, ali će ta situacija možda biti drugačija nakon sutrašnjeg meča 31. kola. U drugim utakmicama, Nottingham Forest je pobijedio Fulham 3:1, Newcastle je odigrao neriješeno protiv Evertona 1:1, Bournemouth je pobijedio Crystal Palace 1:0, Burnley je odigrao neriješeno protiv Wolverhamptona 1:1, dok su West Ham i Tottenham također odigrali neriješeno 1:1. U srijedu je odigrano i odigrano još jedno neriješeno 0:0 između Brentforda i Brightona, dok Manchester City igra protiv Aston Ville kasnije večeras. U četvrtak će se odigrati utakmice između Liverpoola i Sheffield Uniteda te Chelsea i Manchester Uniteda.

Arsenal je također pobijedio nakon što je Martin Odegaard postigao gol u 24. minuti utakmice. Nakon toga, Daiki Hashioka je zabio autogol u 44. minuti i time zapečatio pobjedu za Arsenal. Francuski klub trenutno ima bod više od Livepula u Premier ligi, ali će situacija možda biti drugačija nakon sutrašnjih utakmica.

Nottingham Forest je također imao uspješnu večer nakon što je pobijedio Fulham 3:1, dok je Newcastle odigrao neriješeno protiv Evertona 1:1. Bournemouth je pobijedio Crystal Palace 1:0, a Burnley i Wolverhampton su odigrali neriješeno 1:1. West Ham i Tottenham su također odigrali neriješeno 1:1.

U srijedu, Brentford je odigrao neriješeno 0:0 protiv Brightona, dok će se kasnije večeras odigrati utakmica između Manchester Cityja i Aston Ville. U četvrtak, Liverpool će igrati protiv Sheffield Uniteda, dok će se Chelsea boriti protiv Manchester Uniteda.

Osim nogometnih rezultata u Premier ligi, Arsenal je također najavio novi projekt s ciljem povećanja obnovljivih izvora energije na njihovom stadionu. Arsenal je potpisao ugovor s jednom od vodećih kompanija za obnovljive izvore energije i planira postaviti nove solarni panele i vjetroelektrane kako bi smanjili svoj ekološki otisak. Ovaj korak pokazuje predanost kluba održivom razvoju i čini ih liderima u primjeni ekoloških rješenja u profesionalnom sportu.

U drugim vijestima, francuski nogometni klub PSG je osigurao svoje mjesto u polufinalu Lige prvaka nakon pobjede nad Real Madridom u ovoj fazi natjecanja. PSG je postigao pobjedu rezultatom 3:1 u uzvratnom susretu na Parc des Princesu i ukupnim rezultatom 4:2. PSG će sada čekati ždrijeb kako bi saznali protivnika u polufinalu.

U teniskim vijestima, Novak Đoković je osvojio Miami Open nakon što je pobijedio Huberta Hurkacza u finalu. Đoković je ostvario pobjedu rezultatom 6:4, 6:7, 6:2 i time osvojio svoj šestu titulu u Miamiju. Đoković trenutno drži rekord po broju Grand Slam naslova i sve više se približava statusu najuspješnijeg tenisača u povijesti.

U zaključku, Arsenal je trenutno lider u Premier ligi nakon pobjede nad Lutonom, dok su ostali rezultati također zanimljivi. Klub također radi na projektu obnovljivih izvora energije na svom stadionu, što pokazuje njihovu predanost održivom razvoju. U drugim vijestima, PSG je osigurao svoje mjesto u polufinalu Lige prvaka, dok je Novak Đoković osvojio Miami Open i nastavio svoj izvanredni teniski uspjeh.