PREOKRETOM DO POBEDE: Kecmanović u pet setova izborio treće kolo

Miomir Kecmanović, talentirani srpski tenisač, uspio se plasirati u treće kolo Wimbledona nakon velike borbe u pet setova protiv holandskog tenisača Talona Griekspora. Nakon dva sata i 34 minute igre, Kecmanović je slavio s 3:2 (4:6, 7:6 (9:7), 1:6, 6:2, 6:3). Njegov sljedeći protivnik bit će pobjednik meča između Janika Sinera i Matea Berettinija.

Kecmanović je dobro započeo meč te je u drugom setu uspio oduzeti servis Grieksporu, no Holanđanin je odmah uzvratio. Srpski tenisač propustio je još dvije brejk prilike u četvrtom gemu, dok je Griekspor uspio drugi put oduzeti Kecmanoviću servis u sedmom gemu. Unatoč borbenosti, Griekspor je osvojio prvi set. U drugom setu nije bilo brejkova, ali je Kecmanović propustio dvije prilike već u drugom gemu. Otišlo se u taj-brejk u kojem je Kecmanović uspio spasiti dvije set lopte te izjednačiti na 1:1 u setovima.

Izgubljeni set nije poremetio Holanđanina koji je silovito uzvratio u trećem setu. Brejknuo je srpskog tenisača već u drugom gemu te uspio sačuvati pet brejk prilika u petom gemu. Ubrzo je došao do drugog brejka i osvojio set za vođstvo od 2:1. Kecmanović je odigrao fantastičan četvrti set, iskoristivši svaku brejk priliku koju je imao. Prvu je iskoristio za vođstvo od 3:1, a drugu u osmom gemu te izjednačio na 2:2 u setovima.

U odlučujućem setu, Kecmanović je morao spašavati brejk lopte već u prvom gemu. Obojica tenisača dobro su servirali sve do završnice seta. Tek u osmom gemu viđene su nove brejk prilike, od kojih je Kecmanović iskoristio treću i približio se pobjedi. Ipak, morao je najprije spasiti još jednu brejk loptu prije nego što je konačno slavio pobjedu protiv Griekspora.

Ovo je veliki uspjeh za Miomira Kecmanovića na turniru poput Wimbledona te će sigurno biti motiviran za daljnje nastupe. Njegova borba i upornost na terenu pokazuje njegovu veliku posvećenost tenisu te nadu u uspješnu karijeru u budućnosti. Nastavak turnira bit će vrlo zanimljiv te se očekuje još uzbuđenja i neizvjesnih mečeva. Croatians will be looking forward for more exciting matches from Miomir Kecmanović in the future.