PSŽ izbacio Real Sosijedad iz Lige šampiona

Fudbaleri Real Sosijedada i Pari Sen Žermena odigrali su revanš meč osmine finala Lige šampiona, gde su se Parižani plasirali među osam najboljih ekipa. U prvom meču Pari Sen Žermen je pobedio rezultatom 2:0, a u revanšu su slavili sa 2:1. Kilijan Mbape je postigao gol već u 15. minutu, a potom je u 56. minutu udvostručio prednost svoje ekipe. Real Sosijedad je uspeo da ublaži poraz golom Mikela Merina u 89. minutu, ali nisu uspeli da dođu do remija. Ovim trijumfom Pari Sen Žermen je overio plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Ovaj rezultat može biti velika prednost za Pari Sen Žermen u nastavku takmičenja, jer nemaju više pritisak kao prethodnih godina. Iako su imali nekoliko razočaravajućih sezona u Ligi šampiona, ove godine im se smeši prilika da naprave iskorak i ostvare zapažen rezultat. Sa igračima poput Kilijana Mbapea u ekipi, Pari Sen Žermen ima kvalitetnu postavu koja može da se nosi sa najboljim ekipama u Evropi.

Kilijan Mbape je još jednom pokazao svoju klasu postigavši dva gola protiv Reala Sosijedada. Mladi francuski napadač već godinama važi za jednog od najvećih talenata u svetu fudbala, a njegova majstorija u 15. minutu bila je dovoljna da Pari Sen Žermen povede. Sa svojim drugim golom u 56. minutu, Mbape je praktično rešio pitanje prolaska u četvrtfinale. Njegova brzina, tehnika i golgeterski instinkt čine ga jednim od najopasnijih napadača u Evropi, a sigurno će biti ključni igrač Pari Sen Žermena u nastavku takmičenja.

Real Sosijedad je pokušao da se vrati u meč golom Mikela Merina u finišu susreta, ali to nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat. Iako su pokazali dobre momente tokom meča, Real Sosijedad nije uspeo da se suprotstavi kvalitetu i iskustvu Pari Sen Žermena. Ipak, treba pohvaliti ekipu Real Sosijedada na hrabroj igri i borbi tokom čitavog takmičenja, a sigurno će im ovo iskustvo pomoći u daljem razvoju i napretku.

Pari Sen Žermen sada čeka žreb za četvrtfinale Lige šampiona, gde će se suočiti sa još jačim protivnicima. Ipak, sa formom u kojoj se trenutno nalaze, Parižani imaju sve šanse da naprave još jedan korak ka osvajanju prestižnog takmičenja. Ovo bi mogla biti sezona u kojoj Pari Sen Žermen konačno ostvari svoj san i osvoji Ligu šampiona, što bi bio veliki uspeh za klub i igrače.

Uzbuđenje je sigurno veliko među navijačima Pari Sen Žermena nakon prolaska u četvrtfinale Lige šampiona, a očekuje se da će ekipa nastaviti sa dobrim igrama i rezultatima u nastavku sezone. Sa igračima poput Kilijana Mbapea, Nejmara i drugih zvezda, Pari Sen Žermen ima kvalitetnu postavu koja može da se bori za najviše ciljeve. Svi ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem očekuju naredne duele Pari Sen Žermena u Ligi šampiona i veruju u uspeh svoje ekipe.

Uz odličnu formu i kvalitetan tim, Pari Sen Žermen može da se nada osvajanju Lige šampiona ove sezone. Sa prolaskom u četvrtfinale, Parižani su napravili važan korak ka ostvarivanju svog cilja i sigurno će dati sve od sebe da nastave sa dobrim igrama i ostvare zapažen rezultat. Sa iskustvom i talentom koji imaju u ekipi, Pari Sen Žermen može da se nosi sa najboljim ekipama u Evropi i da se bori za trofej u Ligi šampiona. Navijači su uzbuđeni i optimistični, a samo vreme će pokazati da li će se njihovi snovi ostvariti.