PSŽ pobeda Barselona Liga šampiona polufinale fudbal

Isključenje Ronalda Arauha, štopera Barselone u 29. minutu, odredila je tok meča, pa je Paris Saint-Germain sa igračem više rasturio Katalonce na „Monžuiku“ i pobedom od 4:1 (1:1) obezbedio plasman u polufinale UEFA Lige šampiona gde će im rival biti Borussia Dortmund. Katalonci su imali dobar plan, ali nakon isključenja ostali su potpuno nadigrani i propustili priliku da se plasiraju u završnicu Lige šampiona.

Prvo poluvreme na Monžuiku je bilo uzbudljivo do 29. minuta, kada je štoper Barselone Arauho dobio direktan crveni karton zbog faula nad Fredijem Barkolom. Barselona je uspela da povede u 12. minutu kada je Jamal pogodio Rafinju, ali sa igračem manje odbrana Katalonaca je pukla u 40. minutu kada je Dembele postigao gol za PSG.

Tokom drugog poluvremena, PSG je maksimalno iskoristio igračku prednost i uspeo da preokrene rezultat. Vitinja je postigao gol, a potom je Kanselo napravio penal nad Dembeleom koji je Mbape iskoristio. Katalonci su bili nervozni, a Mbape je postigao još jedan gol i odveo svoj tim u polufinale.

Pobeda PSG-a nad Barselonom rezultirala je plasmanom u polufinale UEFA Lige šampiona gde će se sastati sa Borussijom Dortmund. Mečevi polufinala igraju se 30. aprila i 7. maja, a finale je zakazano za 1. jun na stadionu Wembley.