Radnički Jadran Liga šampiona vaterpolo

Vaterpolisti Jadrana iz Splita i Radničkog iz Kragujevca odigrali su nevjerojatan meč u prvom kolu Grupe A LEN Lige šampiona. Nakon izjednačenog tijeka utakmice, domaćin je slavio nakon serije peteraca rezultatom 15:13. Kragujevčani su imali teških početnih 14 minuta bez postignutog gola, ali su uspjeli sustići domaćina i doći nadomak pobjede. Na kraju je sjajni Fatović postigao gol za domaćina 3,2 sekunde prije kraja utakmice i donio im izjednačenje.

Serija peteraca je bila napeta, a domaćin je na kraju odnio pobjedu rezultatom 15:13. Vaterpolisti Radničkog nisu imali sreće ni koncentracije u ofanzivi, ali su se uspjeli vratiti u meč i pružiti jak otpor protiv Jadrana iz Splita. Nakon dva gola prednosti domaćina, Kragujevčani su uspjeli izjednačiti na 9:9, ali su na kraju morali prihvatiti poraz nakon serije peteraca.

Lazar Vićković je bio najefikasniji igrač Radničkog sa tri gola, dok su ostali igrači također pružili dobre igre. Golman Radoslav Filipović je imao impresivnih 11 obrana. Kod Jadrana, Loren Fatović je bio ključni igrač sa pet golova, dok je golman Marko Bijač imao 12 obrana.

U ostalim utakmicama prvog kola LEN Lige šampiona, Ferencvaroš je pobijedio Dinamo Tbilisi rezultatom 16:7, dok je Novi Beograd porazio Steaua 11:7. Hanover je poražen od Oradea rezultatom 10:11. Ovo su bile nevjerojatne i napete utakmice koje su dodatno zagrijale atmosferu u vaterpolskom svijetu.

Ukratko, vaterpolisti Jadrana iz Splita su slavili protiv Radničkog iz Kragujevca nakon neizvjesne utakmice i serije peteraca. Kragujevčani su pružili odličan otpor, ali su na kraju morali prihvatiti poraz. LEN Liga šampiona je započela napeto i uzbuđujuće, a ovo su samo neke od utakmica koje su obilježile prvo kolo. Navijači vaterpola mogu se radovati nastavku sezone i novim izazovima koji ih čekaju.