RADNIČKI SE OPROSTIO OD EVROPE: Srećno su stigli do produžetaka, ali ne i do prolaska dalje

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca su doživjeli poraz u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Mornara iz Bara. Nakon što su pobijedili u prvom meču na svom terenu rezultatom 1:0, izgubili su u uzvratnom meču u gostima sa rezultatom 2:1. Crnogorci su prošli dalje nakon izvođenja penala.

U prvom poluvremenu, Francuski internacionalac Kris Mrlon Ondong Mba postigao je gol u 45. minuti, dok je drugi gol postigao u 83. minutu. Međutim, gol Milana Aleksića u 90 + 8. minutu omogućio je Radničkom da izbori produžetke. Nažalost, nakon izvođenja penala, Mornar se kvalificirao za sledeće kolo.

Mornar je pobedio Radnički 1923 sa rezultatom 2:1, nakon produžetaka i penala 4:3. Stadion DG arena u Podgorici bio je popunjen sa 2.000 gledalaca. Sudija Gal Lebovic iz Izraela bio je zadužen za vođenje meča.

Pored Ondonga, u ekipi Mornara igrali su Popović, Stevanović, Mitrović, Baošić, Vukotić, Dubljević, Kaluđerović, Zorić, Đurišić, Vušurović, Ćetković, Kiši, Ljutica, Seratlić, Trifunović i Vuković.

Na drugoj strani, u ekipi Radnički 1923 nastupili su Lijeskić, Ćosić, Simović, Šerbečić, Dadić, Zeljković, Ristić, Gluščević, Sali, Aleksić, Bevis, Vidosavljević, Bukumira i Rošević.

U seriji penala, Lijeskić je odbranio šut Đurišića, dok je Popović zaustavio Ristićev šut. Stativa koju je pogodio Simović također je odigrala ključnu ulogu u odlučivanju pobjednika ovog dvomeča.

Poraz Radničkog bio je još jedan u nizu poraza srpskih timova u evropskim kvalifikacijama. Na isti dan, Partizan je također doživeo poraz u revanš meču protiv Dinama u Humskoj.

Ovaj poraz je dodatno zakomplikovao situaciju u srpskom fudbalu, a kapiten Partizana je izjavio da igrači trebaju da budu sramota zbog ovakvih rezultata. Borac iz Banja Luke također je eliminisan iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Iako poraz može biti razočaravajući, treba naglasiti da su srpski timovi imali priliku da se takmiče na evropskoj sceni i da pokažu svoj fudbalski talenat. Nadamo se da će sledeće sezone imati bolju sreću i postići bolje rezultate.