REAL MADRID – PANATINAIKOS: Kakva borba u finalu Evrolige!

Evroliga je najprestižnije takmičenje u evropskoj košarci, a sezona 2023/2024 je došla do kraja. Samo veliko finale između Real Madrida i Panatinaikosa ostaje da se odigra, a utakmica se igra u Berlinu. Navijači mogu pratiti ovaj susret uživo na portalu „Novosti“.

U prvom poluvremenu rezultat je bio 34:25 u korist Reala. Sergio Rodrigues je bio precizan sa linije slobodnih bacanja, dok je Sloukas takođe upisao poene na isti način. Musa je bio sjajan na terenu, postigavši 11 poena za Real Madrid.

Nekoliko minuta pre kraja prvog poluvremena, igrači su pružili odličnu partiju, a kraljevići su već imali 30 poena. Musa je zadavao dosta problema protivniku i uspeo je da postigne nekoliko poena sa linije penala.

U finišu prvog poluvremena, Panatinaikos je uspeo da smanji razliku, ali Real Madrid je uspeo da zadrži prednost.

Nakon prvog poluvremena, Real Madrid je imao prednost u rezultatu i dominirao je na terenu. Musa je bio jedan od ključnih igrača u timu, postigavši veliki broj poena i zadajući probleme protivničkoj odbrani.

Uoči meča, Panatinaikos je bio prvi put prisutan na Fajnal foru od sezone 2011/2012, dok je Real Madrid bio aktuelni šampion Evrope. Ove ekipe su odigrale dve utakmice ove sezone, i oba puta su pobedili gosti. Real Madrid je slavio u Atini, dok je Panatinaikos bio bolji u Madridu.

U polufinalu, Real Madrid je pobedio Olimpijakos, dok je Panatinaikos bio bolji od Fenerbahčea. Ove ekipe su bile spremne za veliko finale, a Real Madrid je igrao za 12. titulu Evrolige, dok je Panatinaikos tražio svoju sedmu titulu.

Na poluvremenu, treneri su analizirali igru svojih timova i pripremili strategiju za drugo poluvreme. Navijači su sa nestrpljenjem čekali nastavak susreta i nadali se pobedi svojih omiljenih timova.

U drugom poluvremenu, Real Madrid je nastavio sa dobrom igrom i kako je vreme prolazilo, njihova prednost se povećavala. Panatinaikos je pokušavao da se vrati u igru, ali Real Madrid je uspešno odbijao sve napade.

Kada je završen meč, Real Madrid je slavio pobedu nad Panatinaikosom i postao šampion Evrolige za sezonu 2023/2024. Navijači su bili presrećni i ponosni na svoj omiljeni tim, dok je Panatinaikos morao da prihvati poraz.

Ova sezona Evrolige je bila izuzetno uzbudljiva, sa mnogo preokreta i neizvesnih trenutaka. Real Madrid je pokazao svoju dominaciju i zasluženo osvojio titulu, dok je Panatinaikos pružio jak otpor i dostojanstveno se borio do kraja. Navijači su uživali u sjajnoj košarci i spektakularnim nastupima svojih omiljenih igrača.

Sledeća sezona Evrolige će doneti nove izazove i uzbuđenja, a navijači već jedva čekaju da vide kako će se njihovi timovi nositi sa novim rivalima i situacijama. Evroliga je definitivno takmičenje koje nikoga ne ostavlja ravnodušnim i koje iz godine u godinu donosi nove uzbuđenja i emocije.