REAL MADRID PROTIV OLIMPIJAKOSA ZA FINALE

Košarkaši Real Madrida odigrali su odličnu utakmicu u polufinalu Evrolige, gde su rutinski savladali Olimpijakos rezultatom 87:76. Najefikasniji u pobedi Real Madrida bio je Džanan Musa sa 20 poena, dok su Mario Hezonja, Geršon Jabusele i Vensan Poarije dodali po 12, odnosno 11 poena. Sa druge strane, Alek Piters je predvodio Olimpijakos sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 10 skokova, dok su Mek Kisik i Vilijams Gos dodali 17, odnosno 15 poena.

U nedelju će se odigrati duel za treće mesto između Fenerbahčea i Olimpijakosa, dok će se u finalu sastati branilac titule Real Madrid i Panatinaikos.

U prvom poluvremenu Real Madrid je dominirao, pogotovo u prvoj četvrtini gde su imali prednost od 28:10 nad protivnikom. Hezonja je bio imao neverovatan šut za tri poena, a ekipa je igrala sjajnu odbranu. Olimpijakos je uspeo da se vrati u drugoj četvrtini, ali je Real uspeo da zadrži visoku prednost i na poluvremenu je imao vođstvo od 56:37.

U trećoj četvrtini, Olimpijakos je pokazao znakove života i uspeo je da smanji prednost Reala, ali je ekipa iz Madrida ipak ušla u poslednju četvrtinu sa prednošću od 71:58. U poslednjoj deonici Real Madrid je uspeo da zadrži prednost, iako je Olimpijakos pokušavao da se vrati. Na kraju, Real Madrid je slavio sa 87:76 i plasirao se u finale Evrolige.

Ovom pobedom, Real Madrid braniće tron u nedelju i imaće priliku da osvoji drugu uzastopnu titulu u Evroligi. Branilac titule prikazao je odličnu igru i snažnu ekipu, sa igračima poput Musa, Hezonja, Jabuselea i Poarijea koji su bili ključni u pobedi.

Finalni duel između Real Madrida i Panatinaikosa obećava uzbuđenje i napetu borbu za titulu. Obe ekipe su pokazale sjajnu formu u polufinalnim mečevima i sve je moguće u borbi za šampionski pehar. Navijači će imati priliku da uživaju u vrhunskom košarkaškom spektaklu i pratiti najbolje evropske klubove u borbi za titulu.

Real Madrid je pokazao da ima jaku i uigranu ekipu, spremnu da se suoči sa svakim izazovom i brani prestižnu titulu šampiona Evrolige. Očekuje nas uzbudljivo finale i sigurno će biti zanimljivo videti kako će se odvijati duel između dva velika kluba.

U nedelju će košarkaški svet imati priliku da uživa u vrhunskom košarkaškom spektaklu i da vidi borbu za šampionski pehar. Real Madrid ima priliku da se okiti novom titulom, dok će Panatinaikos tražiti svoje mesto na tronu Evrolige. Navijači se već raduju finalnom duelu i sa nestrpljenjem očekuju utakmicu koja će odlučiti novog šampiona. Sve oči će biti uprte u dva velika kluba i boriće se za prestižnu titulu.