Real Madrid remizirao sa Bajernom u Minhenu

Real Madrid i Bayern München su prošli kroz mnoga rivalstva dok su osvajali ukupno 20 titula prvaka Europe. Španski i nemački klubovi su se sastali 25 puta u Ligi šampiona, ali nikada u finalu. Real Madrid je osvojio titulu 12 puta, dok je Bayern slavio u 11 utakmica. Večerašnji meč između ova dva kluba završen je remijem.

Karlo Anćeloti je pokušao da vodi Real Madrid do pobede, ali se nije složio sa Tomasom Tuhelom i disciplinovanom ekipom Bayerna. Ovo nije prvi put da je Anćeloti poražen od strane Bavaraca, s obzirom da sada ima šest pobeda i tri remija protiv njih.

Na kraju, Bayern München i Real Madrid su odigrali 2:2, a očigledno je da će „rat titana“ biti još uzbudljiviji 8. maja kada će biti poznato ko će se plasirati u finale Lige šampiona.

Na početku meča, Bayern München je imao prvu priliku, ali je odlična odbrana Reala sprečila Sanéa da postigne gol. Opsada gola Real Madrida je viđena u uvodnim minutima, ali je pokušaj Haria Kanea bio malo iznad prečke.

Nakon što je Bayern imao totalnu dominaciju, Real Madrid je postigao gol. Toni Kroos je poslao precizan pas ka Viniciusu koji je iskoristio priliku i postigao gol za vodstvo Reala od 1:0.

Ipak, domaćini su brzo napravili preokret i izjednačili rezultat. Sané je bio precizan i postigao gol za Bayern. U drugom poluvremenu, Bayern je stigao do potpunog preokreta kada je Kane realizovao penal i doneo vođstvo od 2:1.

Real Madrid uspeva da izjednači rezultat nakon penala koji je realizovao Vinicius. Do kraja utakmice, ostali su bez pobedonosnog gola uprkos pritisku na odbranu Bajerna.

Utakmica između Bayerna i Reala je završena nerešeno, a revanš je zakazan za 8. maj. Očekuje se još veće uzbuđenje kako se bude približavao trenutak odluke o plasmanu u finale Lige šampiona.

UEFA Liga šampiona je donela mnogo uzbuđenja u polufinalu, a u drugom delu polufinala se sastaju Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain. Finale će se održati na Wembley stadionu 1. maja.