Real Mančester siti četvrtfinale Liga šampiona

Real Madrid proslavio je svoj 122. rođendan sa remijem protiv Lajpciga u revanš meču osmine finala UEFA Lige šampiona. Meč je završen rezultatom 1:1, a Real Madrid se plasirao u četvrtfinale zahvaljujući golovima u prvoj utakmici. Real je igrao defanzivno u prvom poluvremenu, a Lajpcig je imao više prilika za gol. Lui Opanda imao je nekoliko šansi koje nije iskoristio, dok je golman Real Madrida, Lunin, uspeo da sačuva svoju mrežu.

Trener Karlo Anćeloti izvršio je promene na poluvremenu, a Brazilac Vinisijus Žunior postigao je gol u 65. minutu nakon dobre kontrine akcije Reala. Međutim, Lajpcig je brzo izjednačio rezultat golom Orbana u 68. minutu. Lajpcig je pokušavao da stigne do preokreta, ali nije uspeo da postigne drugi gol. Real Madrid se plasirao u četvrtfinale UEFA Lige šampiona iako je prikazana igra bila daleko od očekivanja navijača.

U ostalim utakmicama osmine finala, Bajern je pobedio Lacio sa 3:0, a PSŽ je slavio protiv Reala Sosijedada sa 2:1. Mančester Siti je takođe pobedio Kopenhagen sa 3:1. U narednim utakmicama osmine finala, Barselona će odigrati protiv Napolija, dok će Arsenal igrati protiv Porta. Atletiko Madrid će se sastati sa Interom, dok će Borusija Dortmund igrati protiv PSV-a.

Real Madrid je prošao u četvrtfinale UEFA Lige šampiona na osnovu ukupnog rezultata nakon dve utakmice protiv Lajpciga. Iako je Lajpcig bio bolji rival u pojedinim delovima meča, Real Madrid je uspeo da se plasira dalje zahvaljujući golovima koje je postigao u prvoj utakmici. Navijači Reala i dalje imaju mnogo toga da kritikuju u odlukama trenera Karla Anćelotija, ali je tim uspeo da se plasira u narednu rundu takmičenja.

Real Madrid slavi 122 godine postojanja, a njihovi navijači očekivali su spektakularnu igru u čast ovog jubileja. Međutim, Real Madrid nije pružio očekivani performans u meču protiv Lajpciga. Trener Anćeloti obavio je nekoliko promena na poluvremenu i to se odrazilo na igru tima. Vinisijus Žunior postigao je gol za Real Madrid u 65. minutu, ali je Lajpcig brzo izjednačio rezultat golom Orbana.

Iako je Real Madrid prošao u četvrtfinale UEFA Lige šampiona, igra koju su prikazali protiv Lajpciga daleko je od očekivanja njihovih navijača. Anćeloti će morati da analizira meč i napravi promene kako bi tim bio konkurentniji u narednim utakmicama. Real Madrid će se suočiti sa jačim protivnicima u narednoj fazi takmičenja, pa će trebati da pokažu bolju igru ako žele da osvoje trofej UEFA Lige šampiona.