Real POKORIO Lajpcig, Siti RUTINSKI sa Kopenhagenom!

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su pobjedu protiv Lajpciga rezultatom 1:0, dok je Mančester siti pobijedio Kopenhagen sa 3:1 u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona. Madriđani su do pobjede stigli zahvaljujući golu Brahima Dijaza iz 48. minuta, dok je Mančester siti opravdao ulogu favorita i slavio u Kopenhagenu, a igrač utakmice bio je Kevin de Brujne. Belgijanac je u desetom minutu iskoristio pas Fodena i fantastičnim udarcem prevario Grabara. Domaćin je poravnao u 34. minutu preko Matsona koji je postigao svoj prvenac u elitnom takmičenju, dok je Silva u finišu prvog poluvremena iskoristio asistenciju De Brujnea i doveo svoj tim ponovo u prednost. Drugi deo igre doneo nam je tvrđi fudbal, bez previše prilika, a konačan rezultat postavio je Fil Foden u sudijskoj nadoknadi.

Lajpcig je imao inicijativu tokom čitavog meča, izabranici Marka Rozea imali su čak devet udaraca u okvir gola, ali fenomenalan je bio čuvar mreže Madriđana Lunin. Lajpcig žali za postignutim golom u drugom minutu, Slovenac nije bio u ofsajdu prilikom postizanja pogotka, ali uticaj Bendžamina Henrihsa na golmana Andreja Lunina presudio je da pogodak bude poništen. Naime, Henrihs se nalazio iza leđa Lunina, što je po proceni VAR-a bilo dovoljno da se gol poništi.

Revanš mečevi biće na programu 6. marta u Španiji, odnosno Engleskoj.

Real Madrid je trenutno u vrhunskoj formi, što pokazuju i rezultati u Primjeri, gdje su deklasirali Đironu i osamostalili se na čelu tabele, dok je Mančester siti sa nizom od šest pobjeda izbio na drugo mjesto, dva manje od lidera Liverpula. U ostalim utakmicama ove faze, sastaju se: Lacio – Bajern, PSŽ – Sosijedad (sreda, 13.2.), PSV Ajndhoven – Borusija Dortmund (20.2.), Inter – Atletiko Madrid, Porto – Arsenal, Napoli – Barselona (21.2.). Svi mečevi počinju u 21 čas.