Real razbio Baskoniju, a Mario Hezonja vređao sudije (VIDEO/FOTO)

Košarkaši Real Madrida su pobijedili Baskoniju rezultatom 101:90 u drugoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, te tako poveli 2:0 u seriji. Utakmica je započela tvrdo, sa čestim seckanjima igre od strane sudija, što nije omogućilo zanimljivu košarku za gledaoce. Ekipa Duška Ivanovića se dobro držala do poluvremena koje je završeno rezultatom 46:40, ali je Real u nastavku meča odigrao rutinski, pritegnuvši odbranu i poboljšavajući igru u napadu.

Na kraju utakmice, Mario Hezonja je dobio dvije tehničke greške i bio isključen nakon što je negodovao kod sudija. Na putu ka svlačionici, vređao je slovenačkog sudiju Sašu Pukla i napustio teren uz pratnju osoblja kluba. Fakundo Kampaco je postigao 24 poena za Real Madrid, dok su Geršon Jabusele i Serio Ljulj dodali po 16, odnosno 12 poena. Gabrijel Dek i Vinsen Porier su postigli po deset poena. Kod Baskonije, Vanja Marinković je bio najefikasniji sa 20 poena, dok su Kodi Miler Mekentajer i Markus Hauard dodali po 13, odnosno 12 poena.

Baskonija je uspjela smanjiti zaostatak na deset poena uz pomoć Kodija Milera Mekintajera, ali nisu imali dovoljno snage za potpuni preokret, te je Real Madrid na kraju slavio rezultatom 101:90. Sljedeća utakmica će se odigrati u Vitoriji, gdje će Baskonija pokušati produžiti seriju.