Real remi Atletiko Primera La Liga

Real Madrid nije uspeo da ostvari pobedu u 174. derbiju protiv Atletika, završivši meč rezultatom 1:1. Brahima Dijaz je postigao gol za Real Madrid, dok je Markos Ljorente doneo izjednačenje Atletiku u trećem minutu nadoknade. Ovo rezultat znači da Real Madrid ima samo dva boda prednosti nad drugoplasiranom Đironom u Primeri La Lige.

Meč između Real Madrida i Atletika je predstavljao četvrti susret ove sezone i treći u poslednjih 20 dana. U tom meču, Vinisijus Žunior se povredio tokom zagrevanja pa je umesto njega u timu bio Brahim Dijaz. Igrajući kao desni bek, Lukas Vaskez je bio nekoliko metara od gola protivnika u 20. minutu, kada je uspeo da prođe Vicela i postigne 300. gol za Real protiv Atletika.

Nakon gola, Atletiko je preuzeo inicijativu na terenu. Stefan Savić je postigao gol iz ugla, ali je on poništen zato što je Saul bio ispred golmana Lunina. Ovo je uzdrmalo Atletikovu igru i vratilo samopouzdanje Realu. U trećoj minuti nadoknade, Markos Ljorente je postigao gol za Atletiko, izjednačujući rezultat.

Ovaj rezultat ima značajne posledice za raspored u Primeri La Lige. Ostali rezultati ovog kola uključuju pobedu Atletik Bilbaa nad Majorkom, Valensije nad Almerijom, remi Đirone i Real Sosijedada, kao i pobede Granade nad Las Palmason, Barselone nad Alavesom, i Celtom nad Osasunom.

Ovaj meč, koji je doveo do izjednačenja rezultata, predstavlja snažne promene u šampionatu La Lige i uticajne posledice na trku za prvo mesto. Osim toga, ovo pokazuje i rivalstvo između Real Madrida i Atletika, koje i dalje ostaje jedno od najvažnijih u španskom fudbalu.