Real remi Majorka La Liga fudbal

Real Madrid je remizirao u prvom kolu obrane titule La Lige. Majorka je pružila maksimum, a umorni i nervozni Real Madrid nije uspio prebaciti u višu brzinu te je na kraju morao biti zadovoljan bodom rezultatom 1:1 (0:1). Ovo je prvi put da Real nije pobijedio na premijeri od dolaska trenera Carlo Ancelottija.

Real Madrid još nije u savršenoj formi, ali ima toliko magije i talenta u napadu da mu je dovoljan jedan trenutak inspiracije poput poteza Viniciusa Juniora ili pravilnog udarca Rodriga da promijeni ishod utakmice.

Ancelotti je izveo isti tim kao u Superkupu Europe, a Majorka se borila koliko je mogla. Međutim, obrana Kraljevskog kluba bila je iznimno dobra te je Thibaut Courtois imao samo jednu ozbiljnu intervenciju.

Drugo poluvrijeme donijelo je puno više strasti od 53. minute, kada je nakon kornera Murillo glavom svladao Courtoisa i podigao navijače „San Moisa“ na noge.

Real Madrid nije želio dopustiti iznenađenje unatoč odličnoj obrani Majorka. Kylian Mbappe je imao dobru priliku nakon dodavanja od Belingema, ali je Grieff sjajno obranio njegov pokušaj, a potom je Mohica izbacio loptu u korner. Iscrpljeni od Superkupa, igrači Reala nisu mogli dodati gas dok je Majorka mirno čekala u obrambenom bloku.

Majorka se ne samo obranila, već je preko Sancheza imala dvije velike prilike za pobjedu. Na kraju je završilo 1:1 s crvenim kartonom za bijesnog Mendija u posljednjim sekundama. Real Madrid je bio potpuno bez energije u posljednjih 20 minuta utakmice ali nije bio kažnjen.

Nastavljanje utakmica La Lige donosi puno zanimljivih susreta od četvrtka do ponedjeljka. Među njima, Atletico Madrid igra protiv Villarreala u ponedjeljak u 21:30. Sudionici obljetnice prvog kola odigrali su svoje utakmice u petak i subotu sa starim i novim licima.

La Liga je zasigurno uzbuđujuća i neizvjesna liga te navijači jedva čekaju vidjeti tko će se izdvojiti kao lideri u novoj sezoni. Ono što je sigurno je da Real Madrid ima talent i volju za ponovno osvajanje naslova, a sve ostale momčadi će se boriti do posljednjeg daha za svoje mjesto na ljestvici.