Red Star Belgrade win Serbian football cup, fourth consecutive double

Crvena zvezda osvojila 28. nacionalni kup u pobedi nad Vojvodinom

LOZNICA – Fudbalski div Crvena zvezda osvojio je svoj 28. nacionalni kup i osigurao četvrtu uzastopnu „duplu krunu“ pobedom od 2-1 nad ekipom Vojvodine Novi Sad u finalu kupa održanom na stadionu Lagator u Loznici, zapadna Srbija, u utorak uveče.

Mirko Ivanić postigao je gol za Crvenu zvezdu u 37. minutu nakon asistencije Cherifa Ndiayea, a Uroš Spajić glavom je postigao drugi gol u 66. minutu kako bi proširio prednost, međutim, Aleksa Vukanović postigao je gol za Vojvodinu devet minuta nakon sudijske nadoknade u drugom poluvremenu, smanjivši rezultat na 2-1.

Red Star je imao čak tri gola poništena zbog ofsajda nakon pregleda VAR tehnologije – dva od strane Ndiayea i jedan od strane Osmana Bukarija.

Novi kup naslov Crvene zvezde osigurao je direktan nastup TSC Bačkoj Topoli u evropskim klupskim takmičenjima, koji će igrati u grupnoj fazi UEFA Konferencijske lige ako budu eliminisani u plej-ofu Lige Evrope.

Ukoliko zadrže peto mesto u Srpskoj Superligi, Vojvodina će biti u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.