Red Star hammered by Inter in UEFA Champions League

Crvena zvezda doživjela poraz od 4-0 od Intera

Srpski nogometni prvaci Crvena zvezda doživjeli su poraz od 4-0 u gostima od Intera Milana u utakmici drugog kola UEFA Lige prvaka u utorak navečer.

Inter, koji je vješto kažnjavao sve pogreške gostiju, sada ima četiri boda iz dvije utakmice, dok Crvena zvezda još uvijek nema bodove.

Pred više od 60,000 gledatelja na stadionu Giuseppe Meazza u Milanu, Inter je poveo preko slobodnog udarca Hakan Calhanoglua u 11. minuti.

Marko Arnautović je udvostručio prednost Intera u 59. minuti nakon greške Rađe Krunića iz Crvene zvezde – koji je izgubio posjed lopte 20 jardi od svog vlastitog gola – i naknadne asistencije Mehdi Taremija.

Kapetan Intera Lautaro Martinez, koji je ušao kao zamjena, postigao je treći gol za domaćine u 71. minuti nakon još jedne asistencije Taremija, koji je oteo posjed kapetanu Crvene zvezde Urošu Spajiću i dodao loptu Argentincu.

Taremi je u 81. minuti postigao gol iz jedanaesterca za 4-0 nakon faula Vanje Drkušića na Martineza u kaznenom prostoru Crvene zvezde.