Rendžers i Seltik odigrali neverovatnu utakmicu

Rendžers i Seltik su odigrali fantastičnu utakmicu u 32. kolu škotskog prvenstva na stadionu „Ajbroks“. Pobednika nije bilo, a meč je završen rezultatom 3:3. Gosti su propustili priliku da trijumfuju i dodatno se odmaknu od velikog rivala na tabeli.

Seltik je brzo došao do vođstva zahvaljujući golu Daizena Maeda već u 1. minutu utakmice. Džek Batlanda je u 34. minutu udvostručio prednost za goste, stavljajući rezultat na 0:2. Činilo se da će aktuelni šampion lako sačuvati prednost, ali Rendžers su uspeli da se vrate u meč.

Već u 55. minutu, Džejms Tavernije je sa bele tačke postigao gol za domaći tim, smanjujući zaostatak na samo jedan gol. Nakon toga, usledio je uzbudljiv finiš utakmice. Abdalah Sima je u 86. minutu postigao gol za Rendžerse, izjednačujući rezultat i donoseći oduševljenje navijačima na tribinama. Međutim, Adam Ajdah je uspeo da vrati vođstvo Seltiku.

Izgledalo je da će gosti odneti pobedu, ali Rabi Matondo je postigao gol u trećem minutu nadoknade vremena, donoseći Rendžersima veoma važan bod. Seltik je i dalje prvi na tabeli škotskog prvenstva sa 75 bodova, dok Rendžers ima 74 bodova i meč manje, što znači da im ovaj nerešen rezultat više odgovara.

Utakmica je bila prava poslastica za ljubitelje fudbala, sa velikim preokretima i golovima u završnici. Ova izjednačena borba pokazuje koliko su ovi timovi rivali na terenu i kako svaki susret između njih može da bude neizvestan i uzbudljiv.

Seltik će morati da se oporavi od ovog rezultata i nastavi sa dobrim igrama kako bi zadržao vodeću poziciju na tabeli. Sa druge strane, Rendžers će biti zadovoljni osvojenim bodom i spremni da nastave svoju borbu za titulu šampiona.

Očekuje se da će ovi timovi imati još nekoliko uzbudljivih duela do kraja sezone, što će dodatno uzbuditi navijače i ljubitelje fudbala. Seltik i Rendžers su dva najveća kluba u Škotskoj sa bogatom tradicijom i velikim navijačkim bazama, što čini njihove mečeve uvek posebno interesantnim za praćenje.

Naredni susreti između ova dva tima sigurno će privući pažnju javnosti i još jednom pokazati zašto je škotsko prvenstvo jedno od najuzbudljivijih u Evropi. Navijači već s nestrpljenjem očekuju sledeći duel, nadajući se još jednoj nezaboravnoj utakmici kao što je bila ova između Rendžersa i Seltika.