Roma prekinula loš niz protiv velikog rivala (VIDEO)

Derbi „Dela Kapitale“ između Rome i Lacija bio je obilježen pobjedom „vučice“ rezultatom 1:0 u 31. kolu Serije A. Ova pobjeda prekinula je loš niz Rome protiv svog velikog rivala, budući da su prvi put poslije četiri utakmice postigli gol u derbiju. Trenutak odluke dogodio se u 42. minuti kada je Đanluka Manćini postigao gol udarcem glavom nakon centaršuta Paula Dibale, savladavši Kristosa Mandasa.

Utakmica je bila vrlo borbeno vođena, s malo prilika za oba tima. Lacio je propustio najbolju priliku u ranoj fazi susreta kada je Ćiro Imobile promašio gol. Roma je ozbiljno prijetila u 54. minuti kada je Stefan El Šaravi pogodio stativu.

Izabranici Igora Tudora su se trudili da izbjegnu poraz, često su bili na protivničkoj polovici, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Mileta Svilara koji je uspio sačuvati mrežu. Roma je trenutno peta na tabeli sa 55 bodova, dva manje od Bolonje koja tek treba da odigra svoj meč ovog kola. Lacio se nalazi na sedmoj poziciji sa 46 bodova.

Prije same utakmice, došlo je do sukoba između navijačkih grupa na ulicama Rima, što nije bio lijep uvod u ovaj derbi. Međutim, na terenu je bila prava borba za pobjedu, koju je na kraju odnio tim Rome.

Ukoliko se osjećate kao istinski obožavatelj Novaka Đokovića, savjetujemo vam da pročitate knjigu „Novak, pariske priče“, koja nosi naziv kao njegov as u tenisu koji je izazvao ogromnu pažnju gledatelja. Ova knjiga vas vodi kroz emotivne trenutke Novaka, upoznajući ga iz potpuno drugačije perspektive. Na 320 stranica, uz neviđene fotografije, možete otkriti život ovog slavnog tenisera na najslavnijim teniskim terenima.

Ukoliko vas ova priča zainteresirala, možete kliknuti OVDJE i naručiti svoj primjerak ove knjige koja će vas odvesti u svijet Novakovih pobjeda i emocija.

Pratite nas i putem iOS i Android aplikacije kako biste uvijek bili u toku s najnovijim sportskim dešavanjima i ekskluzivnim sadržajima.