Rukomet pobeda Srbije protiv Španije

Rukometaši Srbije su odigrali odličnu utakmicu protiv Španije u baražu za Svetsko prvenstvo, pobedivši rezultatom 25:22 u novosadskoj hali „Spens“ pred oko 7000 navijača. Međutim, i pored pobede, naša reprezentacija se neće naći na ovom turniru jer nije uspela da nadoknadi četiri gola zaostatka iz prve utakmice.

Srpski rukometaši su imali furiozan početak utakmice, stekavši prednost od 5:1 nakon samo 10 minuta igre. Tokom većeg dela prvog poluvremena uspešno su održavali prednost, ne dozvoljavajući Špancima da se približe. Na poluvreme su otišli sa plus četiri (15:11).

U drugom poluvremenu, Srbija je nastavila sa odličnom igrom, održavajući prednost od pet golova. Međutim, Španija je uspela da se približi na samo dva gola zaostatka devet minuta pre kraja meča. Iako su „orlovi“ ponovo uspeli da se odvoje na plus četiri, Španci su se ponovo vratili sa dve kontre. U završnici utakmice, Srbija je imala prednost od tri gola, ali nisu uspeli da iskoriste poslednji napad u poslednjim sekundama.

Iako su izgubili ovu utakmicu, Španija će ipak igrati na Svetskom prvenstvu koje će se održati 2025. godine u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj. Branilac trofeja je reprezentacija Danske, koja je osvojila trostruki uzastopni naslov.

Srbija je prikazala dobru igru tokom baraža, ali na kraju nije uspela da se plasira na Svetsko prvenstvo. Ipak, ovaj poraz će ih motivisati da još više treniraju i poboljšaju svoju igru za naredna takmičenja.

Ovo nije prvi put da su se rukometaši Srbije suočili sa izazovima u kvalifikacijama. Tim povodom, selektor Boris Rojević je izjavio da je ponosan na svoje igrače i da veruje u njihov potencijal da ostvare bolje rezultate u budućnosti.

Srbija ima bogatu tradiciju u rukometu i mnogo talentovanih igrača koji mogu napraviti velike stvari na međunarodnom nivou. Nadamo se da će se reprezentacija što pre oporaviti od ovog poraza i pokazati svoju pravu snagu u narednim takmičenjima.

U međuvremenu, španski rukometaši će se pripremati za Svetsko prvenstvo i pokušati da ostvare dobar rezultat na tom turniru. Očekuje se da će biti jaki konkurenti i da će se boriti za visok plasman.

Svetsko prvenstvo u rukometu je jedno od najvećih i najvažnijih takmičenja u ovom sportu, okupljajući najbolje reprezentacije iz celog sveta. Srbija i Španija su samo neke od ekipa koje će učestvovati na ovom prestižnom turniru i pokušati da ostvare što bolji rezultat.

Uzbudljiva takmičenja, neizvesni mečevi i velika borba za svaki gol su ono što čini rukomet tako popularnim među ljubiteljima sporta širom sveta. Svetsko prvenstvo će sigurno pružiti mnogo uzbuđenja i emocija, a navijači će imati priliku da vide najbolje rukometaše u akciji.

Srbija i Španija mogu biti ponosne na svoje timove i igrače koji su pokazali veliku borbenost i talent tokom baraža za Svetsko prvenstvo. Iako je rezultat bio razočaravajući za srpske rukometaše, oni će imati priliku da se vrate jači i spremniji za naredna takmičenja.

U narednim mesecima, sve oči će biti uprte ka Svetskom prvenstvu u rukometu, gde će najbolji timovi sveta pokazati svoje umeće i boriti se za prestižnu titulu. Srbija, iako neće učestvovati na ovom turniru, sigurno će pratiti dešavanja i navijati za svoje favorite. A Španija će biti jedan od timova koji će se boriti za vrhunski rezultat i dati sve od sebe na terenu.