RUSU (OPET) TITULA NA PRAVOSLAVNI VASKRS! Rubljov je kralj Madrida, slavio nakon velike drame

Ruski teniser Andrej Rubljov proslavio je pravoslavni Vaskrs osvajanjem titule na Masters turniru u Madridu. U finalu je savladao Feliksa Ože-Alijasima rezultatom 2:1 – 4:6, 7:5, 7:5, čime je postao pobednik drugog masters turnira u svojoj karijeri. Interesantno je da je Rubljov pre dve godine takođe osvojio turnir na Vaskrs, tada protiv Novaka Đokovića na Srbija openu. Iako su mnogi smatrali da Rubljov zaslužuje titulu zbog činjenice da su mu trojica protivnika predala meč pre finala, duel nije počeo dobro po njega. Prvi set je izgubio sa 6:4, ali je uspeo da se vrati u drugom setu i izjednači na 1:1. Treći set je bio veoma neizvestan, ali je Rubljov uspeo da napravi ključni brejk i osvoji titulu. Ovo je njegova druga masters titula u karijeri i veliki uspeh za njega.