Rvačka reprezentacija Srbije obezbedila prvu medalju

Na današnjem takmičenju na Evropskom prvenstvu u rvanju u Bukureštu, rvačka reprezentacija Srbije je već osvojila prvu medalju. Aleksandar Komarov je osvojio finale kategorije do 87 kilograma grčko-rimskim stilom.

Komarov je pobedio Litvanca Martinasa Nemsevičijusa sa 7:0, Mađara Ištvana Takača, aktuelnog prvaka Evrope, u polufinalu je pobedio Islama Abasov iz Azerbejdžana. U borbi za zlato, Komarov će se boriti protiv Turčina Alija Čengiza.

Od ostalih srpskih reprezentativaca, Boris Petrušić i Ali Arsalan nisu uspeli ući u borbu za medalje. U kategoriji do 130 kilograma Petrušić je u osmini finala izgubio od Davida Ovaspiana iz Jermenije sa 5:0, dok je Arsalan poražen u kvalifikacijama od Norvežanina Huana Sebastijana Aka sa 8:0.

Pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu i instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam, Vest koja vredi. Pratite nas na društvenim mrežama.