Sa ivice ambisa do pobede! Olga spasila četiri meč lopte i prošla u drugo kolo Madrida

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u drugo kolo turnira u Madridu nakon što je savladala Francuskinju klaru Burel u dramatičnom meču. Danilović je nakon dva sata i 37 minuta igre uspela da preokrene rezultat i pobedi rezultatom 3:6, 7:6 (10:8), 6:4.

Olga Danilović je nastavila svoju seriju pobeda, pošto je bez izgubljenog seta prošla kroz kvalifikacije do glavnog žreba turnira u Madridu. Meč između 122. igračice sveta i Francuskinje obilovao je preokretima, sa Danilovićevom koja je uspela da spasi četiri meč lopte i na kraju trijumfuje.

Prvi set je bio pun brejkova, sa čak osam izgubljenih servis gemova. Burel je uspela da osvoji prvi set rezultatom 6:3. Francuskinja je otvorila drugi set odlično i povela sa 4:0, imajući čak i meč loptu kod rezultata 5:4. Međutim, Danilovićeva se uspela izvući i izjednačiti na 5:5 pre nego što je odvela meč u taj-brejk. U taj-brejku Burel je imala tri šanse da pobedi, ali je Danilovićeva uspela da se izvuče, preokrene rezultat i osvoji taj-brejk rezultatom 10:8.

Nastavak meča je bio pun brejkova i u trećem setu, sa obje igračice razmenjujući po dva brejka na početku. Danilović je uspela da povuče još jedan brejk u osmom gemu, ali Burel se vratila istom merom u narednom gemu. Ipak, Danilovićeva je uspela da ponovo napadne servis Francuskinje i osvoji odlučujući brejk u desetom gemu, obeleživši tako i pobedu i plasman u drugo kolo turnira.

U narednom kolu turnira, protivnica Olgi Danilović će biti Amerikanka Danijel Kolins, trenutno 15. igračica na WTA listi.

U drugim sportskim vestima, fudbaleri Evertona pobedili su velikog rivala Liverpul sa 2:0 u derbiju nadoknađenog 29. kola, dok je Mančester junajted tek pred kraj susreta uspeo da pobedi Šefild junajted sa 4:2. Bornmut je ostvario važnu pobedu nad Vulvsi sa 1:0, dok je Kristal palas pobedio Njukasl sa 2:0.