Saldanja u nadoknadi doneo tri boda Partizanu

Fudbaleri Partizana su pobedili Napredak iz Kruševca u svojoj prvoj utakmici Superlige Srbije rezultatom 1:0. Utakmica se igrala na stadionu u Humskoj, a gol odluke postigao je Mateus Saldanja u 93. minutu. Napredak će igrati svoje naredne utakmice kao domaćin na stadionu u Humskoj zbog radova na svom stadionu „Mladost“ u Kruševcu.

Utakmica je počela sa šansama na obe strane, a najbliži golu bio je šut Aleksandra Šćekića, koji je pogodio prečku. Ipak, golman Napretka Vladimir Savić uspeo je da odbrani nekoliko pokušaja protivnika, uključujući i onaj Alda Kalulu.

U drugom poluvremenu, tempo utakmice je opao, a ekipa Napretka je uspela da zaustavi sve napade Partizana. Međutim, crno-beli su preuzeli inicijativu nakon isključenja igrača Napretka, Miloša Tošeskog, u 93. minutu.

Kapiten Napretka, Nebojša Bastajić, imao je dobru priliku da postigne gol, ali je Aleksandar Jovanović odbranio udarac. Na kraju, Partizan je uspeo da iskoristi brojčanu prednost i postigne gol preko Saldanje u nadoknadi vremena.

U ostalim utakmicama prvog kola Superlige Srbije, ekipa Železničara pobedila je Radnički 1923 rezultatom 3:2, dok se utakmica Crvena zvezda – Jedinstvo igrala kasnije tog dana. U subotu su na programu bili mečevi Mladost (L) – OFK Beograd, Čukarički – Radnički (N), dok su u nedelju igrali Novi Pazar – Spartak, TSC – IMT i Tekstilac – Vojvodina.

Ovo je bio uspešan početak sezone za Partizan, koji se nada da će nastaviti sa dobrim rezultatima u Superligi Srbije. Ekipa ima cilj da se plasira u evropska takmičenja i da osvoji titulu u domaćem prvenstvu. S obzirom na njihovu dobru formu u prvom kolu, moguće je da će ostvariti svoje ambicije u ovoj sezoni.