Savladan Dinamo za maksimalan učinak posle četiri kola!

Rukometaši Partizan AdmiralBet-a pobijedili su ekipu Dinama u banatskom Karlovcu rezultatom 27:28. Nakon četiri odigrana kola domaćeg prvenstva, naš tim je jedini s maksimalnim učinkom i kao lider na tablici čeka susret s Metaloplastikom zakazan za 11. listopada.

Igrači su znali da ih očekuje teško gostovanje. Pančevci su dosta promijenili tim u odnosu na prošlu sezonu, ali su otvorili domaću sezonu s dva trijumfa, pri čemu su pokazali veliku borbenost i energiju. Crno-beli su golovima Šotića i Mićića došli do početne prednosti od 0:2, no domaćin je brzo odgovorio i preuzeo vodstvo od 4:3. Tijekom prvog poluvremena gledali smo brz rukomet i čvrste duele u obrani.

Partizan AdmiralBet je u 17. minuti ponovno došao do plus dva (6:8), ali su Pančevci poravnali rezultat. Velik broj isključenja dodatno je poremetio crno-bele tijekom prvih 30 minuta igre. Igrači Đorđa Ćirkovića poslani su na klupu pet puta, naspram dva isključenja za domaći tim. Ni golmanski trio nije imao svoju večer, pa je bilo teško doći do kontri i laganih golova. Minutu i pol prije kraja prvog poluvremena, trener Partizan AdmiralBet-a zatražio je timeout pri rezultatu 13:13.

Dinamo nije poklekao pred pritiskom crno-belih, a za to je u velikoj mjeri zaslužan čuvar mreže Kosanović. Ipak, golom Crnoglavca u posljednjim sekundama prvog poluvremena, na poluvrijeme se otišlo uz minimalnu prednost našeg tima od 14:15.

Iskusni Kosanović ulio je novu dozu samopouzdanja svojim suigračima s odbranjenim sedmercima na početku drugog dijela, no crno-beli su shvatili da im je potrebna veća borbenost i bolja koncentracija. Postepeno su gradili prednost, koristeći greške rivala, te su u 48. minuti na semaforu imali 21:25. Činilo se da je otpor domaćina konačno slomljen, ali se Dinamo nijednog trenutka nije predao.

U 49. minuti požrtvovnost Ratkovića podigla je cijelu našu klupu na noge. Nakon izgubljene lopte u napadu, slijedio je šut protivnika iz daljine na prazan gol, no stameni pivot Ratković pretrčao je cijeli teren i stigao obraniti loptu izbacujući je izvan igrališta, nakon čega je udario u stativu. Pančevci su iskoristili treće isključenje Mićića i s igračem više smanjili zaostatak, te su u 54. minuti još jednom došli do izjednačenja 25:25. Ipak, naši momci su izdržali pritisak Dinama sve do samog kraja i slavili 27:28.