Serbia men’s kayak four team finishes sixth in Olympic final

Reprezentacija Srbije u muškom kanu četvercu završila je na šestom mjestu u finalu Olimpijskog K-4 500 m događaja u Parizu u četvrtak.

Srpski kvartet Andjelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragošavljević i Vladimir Torubarov završili su utrku u vremenu od 1:21.52.

Njemačka (1:19.80) osvojila je zlatnu medalju, Australija (1:19.84) srebro, dok je bronca pripala Španjolskoj (1:20.05).

Reprezentacija Srbije nije uspjela osvojiti medalju u ovom događaju, ali su postigli solidan rezultat plasiravši se na šesto mjesto. Ekipa je bila zadovoljna svojim nastupom i trudom koji su uložili tijekom priprema za ovu utrku.

Trener ekipe izjavio je da su momci dali svoj maksimum na stazi te da su sretni što su imali priliku nastupiti na ovom velikom natjecanju. Iako nije bilo medalje, ponosni su na svoj trud i predstavljanje svoje zemlje na Olimpijadi.

Kanu četverac Srbije dobio je podršku svojih navijača koji su ih bodrili tijekom cijelog natjecanja. Iako rezultat nije bio onaj koji su željeli, tim je zahvalio svojim navijačima na podršci i obećao da će se još više potruditi na idućim natjecanjima.

Ovo je bila još jedna u nizu utrka Olimpijskih igara u disciplini kanua gdje su se natjecale najbolje reprezentacije iz cijelog svijeta. Srbija je ponosna što je imala priliku sudjelovati i predstavljati svoju zemlju na tako prestižnom i važnom događaju.

Ovim putem čestitamo svim osvajačima medalja te se veselimo budućim nastupima i novim sportskim izazovima. Srbija će nastaviti podržavati svoje sportaše te im pružati potporu u njihovim nastojanjima da postignu što bolje rezultate na međunarodnoj razini.

Kanu četverac Srbije može biti ponosan na svoj nastup i trud koji su uložili tijekom priprema za Olimpijadu. Iako nisu donijeli medalju kući, postigli su solidan rezultat te se nadaju da će im ovo iskustvo pomoći u daljnjim sportskim karijerama.

Srbija će nastaviti ulagati u razvoj sporta i podržavati svoje sportaše u njihovim nastojanjima da postignu vrhunske rezultate na međunarodnoj razini. Nadamo se da će kanu četverac Srbije nastaviti trenirati i natjecati se te da će u budućnosti osvojiti velike sportske uspjehe.