Šest golova i REMI Sitija i Reala!

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja odigrali su nevjerojatan meč u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka, završilo je 3:3. Utakmica je bila ispunjena preokretima i golovima, a uzbudljivu atmosferu na stadionu Santiago Bernabeu nisu očekivali ni najveći optimisti.

Manchester City je poveo već u drugom minutu utakmice golom Bernarda Silve iz slobodnog udarca. Međutim, Real Madrid se brzo vratio, a preokret su postigli u samo 12 minuta. Prvo je autogolom Dijasha izjednačio rezultat Marcelo Kamavinga, a zatim je Rodrigo pogotkom donio prednost „Kraljevskom klubu“.

City je pokazao karakter i u nastavku utakmice je preokrenuo rezultat golovima Phila Fodena i Joška Gvardiole u razmaku od pet minuta. No, Real Madrid se nije predavao i Valverde je postigao spektakularan gol za konačnih 3:3.

U drugom poluvremenu City je imao veći posjed lopte i intenzivnije napadao, ali su Madriđani taktički pametno čekali svoje prilike iz kontri. Ipak, golovi od strane Fodena i Gvardiole označili su nepredvidivu završnicu utakmice.

Trener Real Madrida, Carlo Ancelotti, odlučio je krenuti na sve ili ništa te je osvježio sastav napadačkim i vezničkim igračima. Izmjene su urodile plodom, a Valverde je bio taj koji je izjednačio rezultat u 79. minuti.

Iako je Real Madrid nakon trećeg gola bio ofanzivniji, rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice. Remi je bio pravedan s obzirom na prikazanu igru obje ekipe.

Ovaj rezultat stavlja obje momčadi u dobru poziciju pred revanš na stadionu Etihad za osam dana. Očekuje se još jedan spektakl i još jedna uzbudljiva utakmica između dvaju giganta, koje će sigurno privući pažnju cijelog svijeta.

Real Madrid i Manchester City su pokazali zašto su među najboljim ekipama u Europi, a njihova međusobna borba za prolazak u polufinale Lige prvaka obećava još nevjerojatnih trenutaka i emocija. Svi ljubitelji nogometa jedva čekaju revanš kako bi vidjeli tko će izaći kao pobjednik iz ovog okršaja.