Sferopulos izjava posle poraza od Albe

Košarkaši Crvene Zvezde su izgubili od Albe u Berlinu rezultatom 89:80. Ovo je još jedan neuspeh za ekipu, koja se sada sve dalje nalazi od plasmana u plej-in Evrolige, sa ukupno devet pobeda i 14 poraza.

Na početku meča i na kraju poslednje četvrtine, Zvezda je odigrala solidno, ali sve ostalo između toga bilo je katastrofalno. Trener Janis Sferopulos je izjavio da je Alba zaslužila pobedu jer su igrali bolje, posebno ističući da je ekipa bila loša u drugoj četvrtini gde su dopustili protivniku da postigne 33 poena.

U istom kolu, Real Madrid je skoro izgubio protiv Olimpijakosa, dok je Asvel šokirao Bajern. Fenerbahče je pobedio Valensiju 88:75, a Makabi je pobedio Panatinaikos sa 90:75.

U petak je na programu još nekoliko utakmica, uključujući i mečevi Efesa protiv Monaka, Baskonije protiv Valensije, Milana protiv Barselone i Partizana protiv Žalgirisa.

Ovo je još jedan neuspešan rezultat za Zvezdu, koja se bori da se plasira u plej-in Evrolige, ali sada se nalazi u teškoj situaciji sa lošim učinkom od devet pobeda i 14 poraza.

Uprkos porazu, navijači Zvezde su se našalili na svoj račun od muke, tuge i čemera, istaknuvši jedinu dobru stvar posle duela sa Albom.

Ovo je još jedan dokaz da je košarka jedan od najpopularnijih i najpraćenijih sportova u regionu. Zvezda je jedan od najpoznatijih i najuspešnijih klubova u ovom sportu na ovim prostorima, ali se trenutno suočava sa mnogim izazovima i teškoćama u ovogodišnjoj sezoni Evrolige.

Nadam se da će se ekipa uspeti oporaviti od ovog poraza i da će napraviti značajan povratak u preostalim utakmicama. Sigurna sam da će navijači i ljubitelji košarke nastaviti da prate ekipu i pruže im podršku u narednim mečevima.

U svakom slučaju, košarka je uzbudljiv sport koji donosi mnogo emocija i uzbuđenja, i sigurna sam da će ekipa Zvezde dati sve od sebe da se vrati na pobednički put i ostvari uspeh u preostalim mečevima ove sezone Evrolige.