SILNI REAL JE U FINALU EVROLIGE! Kraljevski klub samleo Olimpijakos pa zastao, braniće titulu

Real Madrid je ubedljivo savladao Olimpijakos sa 87:76, plasiravši se tako u finale Evrolige nakon što je dominirao tokom cele utakmice. Mario Hezonja je u prvom poluvremenu ubacio tri trojke, vodeći tim do velike prednosti, dok je Olimpijakos imao problema sa odbranom. Tavares je bio nezaustavljiv u napadu, a Real Madrid je otišao na veliku prednost od 28:10 nakon prvog perioda.

Nastavak utakmice nije doneo promene, sa Real Madridom koji je održavao prednost i otišao na +20. Olimpijakos je pokušao da se konsoliduje u odbrani, ali Real je imao previše rešenja u napadu. Pred kraj prvog poluvremena, Olimpijakos je uspeo da smanji prednost Reala na -19.

U drugom poluvremenu, Olimpijakos je krenuo na sve ili ništa, uspevajući da se približi Realu koji je izgledao konfuzno na momente. Džanan Musa je bio jedini konzistentan u ekipi Reala, pomažući timu da održi dvocifrenu prednost. U odlučujućoj četvrtini, Serhio Ljulj je postigao dalekometnu trojku koja je vratila samopouzdanje Realu.

Olimpijakos je pokušao da se vrati u igru i uspeo je da smanji prednost Reala na jednocifrenu razliku sa šest minuta pre kraja utakmice. Međutim, Real Madrid je uspeo da održi prednost zahvaljujući sjajnom izvođenju Muse, koji je postigao četiri vezana poena i stavio tačku na pitanje pobednika. Na kraju, Real Madrid je slavio sa 87:76.

Musa je bio najefikasniji kod pobednika sa 20 poena, dok je Peters sa 23 poena bio najbolji igrač Olimpijakosa. Nikola Milutinov nije upisao poene za Olimpijakos, dok je Petrušev ubacio pet poena za tim iz Atine.

U finalu Evrolige, Real Madrid će se boriti za odbranu titule sa Panatinaikosom, koji je savladao Fenerbahče u drugom polufinalu. Očekuje se da će biti uzbudljiv meč između dva velika kluba, sa Real Madridom koji će pokušati da osvoji još jednu titulu Evrolige.

Real Madrid je pokazao izuzetnu igru u polufinalu protiv Olimpijakosa, dominirajući tokom cele utakmice i zasluženo stigavši do finala. Sa igračima poput Muse i Ljulja u timu, Real Madrid ima velike šanse da odbrani titulu i postane šampion Evrolige još jednom.

U finalu će se suočiti sa Panatinaikosom, koji će sigurno pružiti jak otpor i pokušati da prekine dominaciju Reala. Međutim, Real Madrid ima iskustvo i kvalitetu da se suprotstavi svakom protivniku i ostvari pobedu.

Fanovi košarke širom sveta sa nestrpljenjem očekuju finale Evrolige između Reala i Panatinaikosa, nadajući se uzbudljivoj i kvalitetnoj utakmici. Sa oba tima u sjajnoj formi, očekuje se da će finale biti neizvesno i da će pobednik morati da pokaže svoje najbolje igre kako bi stigao do trofeja.

Uzbuđenje i napetost su zagarantovani u finalu Evrolige, sa Real Madridom kao favoritom za odbranu titule, ali Panatinaikos će sigurno dati sve od sebe kako bi se domogao pehara. Ko će na kraju slaviti kao šampion Evrolige, ostaje da se vidi u odlučujućem meču koji će definisati sezonu evropske košarke.