Silva odveo Siti u polufinale FA kupa

Fudbaleri Mančester Sitija i dalje nastavljaju uspešno sa odbranom triple krune iz prošle sezone. Građani su u osmini finala FA kupa pobedili ekipu Njukasla rezultatom 2:0 na stadionu Etihad. Ova pobeda je bila još jedna u nizu, jer je Mančester siti ostvario 16 pobeda nad timom Njukasla u poslednjih 17 utakmica na domaćem terenu u svim takmičenjima.

Mančester siti je dominirao na terenu tokom celog meča, a prvi gol postignut je u 13. minutu od strane Bernarda Silve. Lopta je zakačila igrača gostiju na putu ka golu, prevarila golmana i završila u mreži za vođstvo Građana. Drugi gol postignut je takođe od strane Silve, nakon što je lopta promenila smer glavom nakon njegovog šuta.

U 36. minutu, Isak je imao priliku da smanji minus za Njukasl, ali je golman Ortega odlično reagovao i sprečio pogodak. Drugo poluvreme proteklo je u ritmu „otaljavanja posla“, sa Mančester sitijem rutinski privodeći utakmicu kraju i plasirajući se u četvrtfinale FA kupa.

Ova pobeda predstavlja još jedan korak ka odbrani triple krune za Mančester siti, pokazujući da ekipa Pepa Gvardiole i dalje igra na visokom nivou. Sa dominacijom na terenu i efikasnim golovima, Građani su demonstrirali svoju snagu i kvalitet u ovom takmičenju.

Ovaj uspeh je rezultat timskog rada i talenta igrača Mančester sitija, koji su pokazali svoju posvećenost i motivaciju za ostvarivanjem uspeha. Sa sigurnom odbranom i efikasnim napadom, ekipa je uspela da ostvari još jednu pobedu i nastavi da pomeri granice u engleskom fudbalu.

Naredni koraci za Mančester siti će biti fokusirani na očuvanje svoje forme i uspeha, kako bi nastavili da se takmiče na najvišem nivou u svim takmičenjima. Sa talentom i timskim duhom, ekipa će se truditi da ostvari još veće uspehe u budućnosti i da nastavi da donosi radost svojim navijačima.

U svetlu ovog trijumfa, Mančester siti nastavlja da dominira u engleskom fudbalu i da se bori za titule u svim takmičenjima. Sa sjajnom formom i motivacijom, ekipa pokazuje svoju snagu i kvalitet, te se očekuje da će nastaviti da ostvaruje uspehe i pomera granice u fudbalskom svetu.

Sa izuzetnom igrom i efikasnim golovima, Mančester siti demonstrira svoju dominaciju na terenu i potvrđuju svoj status kao jedan od najboljih timova u Engleskoj. Navijači i ljubitelji fudbala mogu da budu ponosni na postignute uspehe ekipe i da se raduju svakoj narednoj utakmici u kojoj će Mančester siti pokazati svoj talenat i kvalitet.

Ukupno gledano, pobeda Mančester sitija nad Njukaslom u osmini finala FA kupa je još jedan primer uspeha ekipe i potvrda da će Građani nastaviti da se bore za titule i ostvare još veće uspehe u budućnosti. Sa trenutnom formom i motivacijom, Mančester siti predstavlja ozbiljnog konkurenta u engleskom fudbalu, sa jasnim ciljem da osvoje što više trofeja i da dominiraju na domaćem i međunarodnom nivou.