“Sindrom Ronaldo“ šteti Portugalcima: Na jedvite jade trijumf protiv Češke

U posljednjoj utakmici prvog kola grupne faze Europskog prvenstva susreli su se Portugal i Češka, a pobjedu je odnio Portugal rezultatom 2:1. Ovo je bila šesta utakmica između ove dvije reprezentacije, s Portugalom koji je slavio četiri puta, dok je Češka pobijedila samo jednom.

Utakmica je započela sporim tempom, ali je Portugal postupno počeo vršiti pritisak prema golu Češke. Međutim, Češka je bila čvrsta u obrani i sprečavala Portugal da stvori ozbiljnije prilike za gol. Cristiano Ronaldo je i ovaj put bio glavna figura u igri Portugala, ali je njegova dominacija ponekad usporavala tim.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a u drugom dijelu Češka je iznenadila Portugal postigavši gol preko Lukaša Provoda u 61. minuti i povela s 1:0. Međutim, Portugal je uspio izjednačiti rezultat u 69. minuti autogolom Češke, postignutim od strane Robina Hranača.

Nakon izjednačenja, Portugal je preuzeo kontrolu nad utakmicom i vršio pritisak na gol Češke. Konačno, u 92. minuti Francisco Conceição postigao je pobjedonosni gol za Portugal, nakon sretne situacije u kojoj je lopta došla do njega, a on ju je uspio poslati u mrežu.

Nakon prvog kola grupne faze, Portugal i Turska imaju po tri boda, dok Češka i Gruzija ostaju bez bodova. Ovom pobjedom Portugal je stekao povoljan položaj u grupi i nastavlja s nadom za daljnji napredak u turniru.

Pratite nas na našim društvenim mrežama za više vijesti i informacija o Europskom prvenstvu u nogometu.