Siner iz nokdauna do četvrtfinala

Italijanskog tenisača Janika Sinera bilo je uvesti u četvrtfinale Roland Garrosa nakon pobjede nad domaćim tenisačem Corentinom Moutetom. U meču koji je trajao dva sata i 43 minute, Siner je pobijedio rezultatom 3:1, po setovima 2:6, 6:3, 6:2, 6:1. U četvrtfinalu će se sastati s bugarskim igračem Grigorom Dimitrovom, koji je također slavio u današnjem meču protiv Huberta Hurkacza rezultatom 3:0.

U prvom setu Moutet je dominirao fantastičnom igrom, ostavljajući Sinera nemoćnog i iznenađenog. Francuz je poveo 5:0, stvarajući fudbalsku atmosferu na terenu. Iako je Siner uspio osvojiti nekoliko gemova, nije uspio preokrenuti tijek prvog seta u svoju korist.

Drugi set započeo je brejkom za Mouteta, ali bilo je jasno da njegova izvanredna igra iz prvog seta neće dugo trajati. Siner je uspio vratiti brejk i preuzeti kontrolu nad igrom. Unatoč pokušajima Mouteta da zadrži svoju atraktivnu igru, Siner je uspio izjednačiti rezultat u setovima te rutinski završiti preostala dva seta.

Moutet je nagrađen velikim pljeskom publike na „Philippe Chatrier“ terenu, dok je Siner fokusirao svoj um na četvrtfinale. Ovo je još jedna teniska poslastica na Roland Garrosu koja je zadivila gledatelje i pokazala visoku razinu teniskog umijeća.

Ostanite u tijeku s najnovijim teniskim vijestima pratite nas na našim Facebook i Instagram stranicama, kao i na X nalogu.