Siner lako sa Mahačom za polufinale

Italijanski teniser Janik Siner nastavlja sa sjajnim nastupima u 2024. godini, plasiravši se u polufinale masters turnira u Majamiju nakon pobjede nad Čehom Tomašem Mahačom rezultatom 6:4, 6:2.

Siner pokazuje konzistentnost na terenu ove sezone, stigavši do polufinala na sva četiri turnira na kojima je učestvovao. Tomaš Mahač je najavio svoj potencijal za napredak na ATP listi ove godine, ali Siner je trenutno veliki izazov za sve protivnike.

U meču protiv trećeg tenisera svijeta, Siner je slavio u samo 90 minuta igre. Mahač je pružio dobar otpor samo u prvom setu, gdje je uspio uzvratiti brejkom nakon što je izgubio svoj servis. Međutim, Siner je uspio okrenuti situaciju te osvojiti prvi set. U drugom setu nije bilo neizvjesnosti, sa Sinerom koji je rutinski završio meč sa dva brejka.

U polufinalu ga čeka pobjednik meča između Medvedeva i Jarija. Pratite najnovije informacije na našim društvenim mrežama Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.