Siti moćan u Danskoj, Real minimalno u Njemačkoj

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida ostvarili su pobjede u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona. Mančester siti je savladao Kopenhagen rezultatom 3:1 na njihovom terenu, dok je Real Madrid minimalcem slavio protiv Lajpciga u Njemačkoj.

Mančester siti je odigrao odličan meč protiv Kopenhagena, gdje su već u 10. minutu poveli golom Kevina de Brujnea. Međutim, Kopenhagen se nije predao i uspio je izjednačiti u 34. minutu preko Magnusa Matsona. Ipak, U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Bernardo Silva je postigao gol na asistenciju De Brujnea, a potom je Fil Foden u 93. minutu postavio konačnih 3:1 za Mančester siti. Real Madrid, s druge strane, se namučio protiv Lajpciga, ali je uspio pobijediti golom Brahim Dijaza u 48. minutu.

Lajpcig je zapravo prvi postigao gol već u 2. minutu preko Benjamina Šeška, ali je gol poništen nakon provjere VAR-a zbog ofsajda. Nakon toga, Real Madrid je uspio doći do gola iz prvog ozbiljnijeg napada u 48. minutu, kada je Brahim Dijaz postigao gol koji je odlučio pobjednika.

Mančester siti tako sada ima prednost od 3:1 nad Kopenhagenom pred revanš utakmicu, dok Real Madrid vodi sa minimalnih 1:0 protiv Lajpciga. Revanš utakmice su na programu 6. marta. Ovaj članak objavljen je na web stranici:

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Ostale vijesti i rezultati ove sezone Lige šampiona mogu se pronaći na našem portalu. Sledite najnovije informacije na našoj stranici.