Siti uzeo prvi trofej u sezoni

Fudbaleri Mančester Sitija osvojili su Superkup Engleske, popularni Komjuniti Šild, posle boljeg izvođenja penala protiv gradskog rivala Mančester Junajteda rezultatom 7:6 (1:1). Osvajač prošlosezonskog FA Kupa, Mančester Junajted, propustio je priliku da povede u 75. minutu kada je Markus Rašford pogodio stativu. Ipak, „crveni đavoli“ su poveli u 82. minutu golom Alehandra Garnača, dok je Mančester Siti izjednačio u 89. minutu preko Bernardo Silve, posle asistencije Oskara Boba, pa je meč odlučen penalima.

Sa bele tačke za Junajted, Sančo i Evans nisu bili precizni, dok je kod Sitija jedini koji nije dao gol bio Bernardo Silva. Sezona u Premijer ligi počinje 16. avgusta utakmicom Mančester Junajted – Fulam, dok će Mančester Siti odbranu titule započeti 18. avgusta na gostovanju Čelsiju.