Sjajna Kanada u drami zaustavila Janisovu Grčku

Prvi dan olimpijskog košarkaškog turnira završio se uz uzbuđenje i neizvjesnost na terenu. Reprezentacije Kanade i Grčke odigrale su prvu utakmicu, a pobjedu je odnijela Kanada rezultatom 86:79. Iako je Grčka imala sjajnog Janisa Adetekumbu, nije uspjela nadmašiti Kanadu.

Kanada je sjajno krenula u utakmicu i brzo stekla dvocifrenu prednost, no Grci se nisu predavali. Postepeno su smanjivali zaostatak i doveli utakmicu do neizvjesne završnice. U 34. minuti su se približili na samo četiri poena zaostatka (68:72). Međutim, Kanada je dala sve od sebe i uspjela sačuvati prednost. Na kraju je bila bolja sa rezultatom 86:79.

Ar Džej Baret i Šej Gildžus Aleksander bili su najbolji igrači za Kanadu s po 21 poenom, dok je Dilon Bruks dodao 14 poena. S druge strane, Janis Adetekumbo je briljirao za Grčku s 34 poena, dok je Kostas Papanikolaou dodao 17 poena kao podrška.

U prvoj utakmici ove grupe, Australija je pobijedila Španjolsku rezultatom 92:80. Sada je grupa A iznimno izjednačena i obećava mnogo uzbuđenja u nastavku turnira.

Sljedeće utakmice donose još više uzbuđenja i neizvjesnosti, a navijači jedva čekaju vidjeti što će se događati na terenu. Ostanite uz nas za sve najnovije informacije o olimpijskom košarkaškom turniru i pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.