SJAJNE VESTI ZA ĐOKOVIĆA! Pretnja manje u Monte Karlu: ISPAO BRANILAC TITULE!

Ruski teniser Andrej Rubljov eliminiran je sa turnira u Monte Carlu nakon poraza od Aleksandra Popirina u dva seta 6:4, 6:4. Ovo je dobra vijest za Novaka Đokovića, jer se ovaj par nalazi na njegovoj strani kostura. Meč je trajao sat i 40 minuta, a Popirin je pružio odličnu partiju pred velikim brojem navijača na centralnom terenu. Ovo je bio treći uzastopni poraz za Rubljova, dok je Popirin upisao 25 vinera, pobjedivši Rubljova prvi put na šljaci. Australijanac je bio raspoložen i agresivan tokom cijelog meča, te je došao do pobjede preokretom u drugom setu.

Rubljov je prošle sezone osvojio svoju prvu masters titulu u Monte Carlu, ali nije uspio da pronađe svoj najbolji nivo u ovom meču. Popirin je postao prvi Australijanac koji je pobijedio igrača iz prvih deset u Monte Carlu poslije 1979. godine. U osmini finala će se suočiti sa Aleksom De Minorom, dok će pobjednik tog meča u četvrtfinalu igrati protiv Novaka Đokovića ili Lorenca Musetija.

Popirin je odigrao kvalitetan meč, pokazujući želju i agresivnost, te stvarajući brejkove u ključnim trenucima. Rubljov je imao 15 direktnih poena i 13 neiznuđenih grešaka, što je doprinijelo njegovom porazu. Nakon ove pobjede, Popirin će imati priliku da se bori za prolaz u četvrtfinale protiv De Minora, dok će Novak Đoković čekati pobjednika tog duela u narednoj rundi.

Ova pobjeda je značajna za australijskog tenisera, jer je ostvario veliki uspjeh eliminirajući prošlogodišnjeg šampiona i igrača iz Top 10 na šljaci. Potvrđuje se da je Popirin u odličnoj formi i spreman za dalje izazove na turniru. S obzirom na to da se nalazi na istoj strani kostura kao Novak Đoković, moguće je da će imati priliku da se suoči sa najboljim teniserom svijeta u narednom meču.

Ovaj rezultat će imati uticaj na dalji tok turnira u Monte Carlu, a moguće je da će Popirin nastaviti sa dobrim nastupima u narednim rundama. S obzirom na njegovu agresivnu igru i dobru formu, on bi mogao predstavljati ozbiljnog rivala za ostale favorize na turniru. S druge strane, Rubljov će morati da analizira svoju igru i pronađe način da se vrati u pravu formu kako bi postigao uspjeh na narednim turnirima.

Ukratko, meč između Rubljova i Popirina pokazao je da tenis uvijek može iznenaditi i da se favoriti ne smiju potcjenjivati. Australijski teniser je pokazao odličnu igru i zasluženo došao do pobjede protiv prošlogodišnjeg šampiona. S obzirom na daljnji tok turnira, očekuje se da će Popirin biti jedan od igrača koje treba pratiti, dok će Rubljov morati da se vrati na pravi put kako bi ostvario uspjeh na narednim takmičenjima. Novak Đoković će svakako imati težak zadatak u narednim rundama, ali će biti zanimljivo pratiti kako će se prilagoditi izazovima koje mu donosi turnir u Monte Carlu.