SJAJNE VESTI ZA OBRADOVIĆA I PARTIZAN! Grobari imaju VELIKI RAZLOG za slavlje!

Hrvatski košarkaški tim Zadar iznenadio je publiku kada je pobedio slovenski tim Cedevita Olimpija sa rezultatom 87:66. Ova pobeda je omogućila Partizanu da osigura najmanje treću poziciju pred početak plej-ofa ABA lige.

Oba tima trenutno imaju skor 14-9, ali Zadar je bolji u međusobnom skoru jer je pobedio i u Ljubljani. Ovo je postavilo scenarij za neizvesnu borbu za četvrto mesto i prednost domaćeg terena u preostale tri runde.

Ključnu ulogu u pobedi Zadra imali su Luka Božić sa 26 poena, Marko Ramljak sa 16, te Arijan Lakić, Dario Drežnjak i Lovro Mazalin sa 13, 12 i 10 poena. Na strani Cedevita Olimpije, Aleksander Šaškov je postigao 15 poena, Zoran Dragić 13, Alen Omić 12, a Gregor Glas 11 poena.

Zadar je odigrao odlično prvo poluvreme, nametnuvši brz tempo koji je poremetio igru protivnika. Cedevita Olimpija se borila sa greškama i promašajima, što je Zadar uspeo da kazni i zadrži ubedljivu prednost tokom celog meča.

U trećoj četvrtini Zadar je dodatno povećao prednost na 56:33, što je praktično osiguralo pobedu. Cedevita Olimpija nije uspela da se vrati u igru i ostvari preokret, iako su tokom sezone uspevali da ostvare velike preokrete. Njihovi sledeći protivnici su Mornar, Krka i Cibona u gostima, dok Zadar igra protiv Borca i Partizana u gostima, te protiv FMP Železnika kod kuće.

Ova pobeda Zadra ima veliki značaj za celokupan tok takmičenja, pružajući Partizanu šansu za bolju poziciju u plej-ofu. Ostaje da se vidi kako će se završiti foto-finiš za četvrto mesto i ko će osigurati domaći teren u narednim rundama. U svakom slučaju, ovaj meč je bio prilika za Zadar da pokaže svoju snagu i kvalitet, te da ostvari važnu pobedu pred nastavak sezone.