Ski skakač koji je prvi „preskočio“ 250 metara otišao u penziju (VIDEO)

Slovenski skakač skijaš Peter Prevc završio je svoju karijeru sjajnim nastupom na Planici, osvojivši šesto mjesto u ski letovima. Pred 20.000 gledalaca, Prevc je skakao 233,5 i 226,5 metara, osvojivši ukupno 422,4 boda, dovoljno za treće mjesto u generalnom plasmanu. Nakon njegovog posljednjeg skoka, Međunarodna skijaška federacija prekinula je takmičenje kako bi mu odala priznanje za uspješnu karijeru.

Peter je osvojio četiri olimpijske medalje u ski skokovima, kao i medalje na svjetskim prvenstvima. Također je bio pobjednik novogodišnje turneje Četiri skakonice 2016. godine, te tri puta uzastopno osvajao Svjetski kup u ski letovima. Bio je bivši svjetski rekorder i prvi skakač koji je „preskočio“ 250 metara.

U današnjem takmičenju, pobjedu je odnio Danijel Huber s letovima od 243,5 i 242,5 metara i 487,7 bodova. Peter je zauzeo drugo mjesto s 444,3 boda, dok je treće mjesto pripalo Poljaku Aleksanderu Zniščolu. Osvajač Svjetskog kupa, Austrijanac Štefan Kraft, završio je na četvrtom mjestu.

Nakon završetka takmičenja, Petera su sačekali prijatelji i porodica, uključujući njegovog brata Domena Prevca, koji je također sudjelovao u današnjem takmičenju. Peter je službeno završio svoju karijeru, a fanovima je poslao poruku zahvale putem društvenih mreža.

Zahvaljujemo se Peteru Prevcu na nevjerovatnoj karijeri i sjajnim uspjesima. Njegov doprinos ski skokovima zasigurno će ostati upamćen godinama, a mi mu želimo sve najbolje u budućim poduhvatima.