Španac siguran u šesnaestini finala Rolan Garosa

Španjolski tenisač Carlos Alcaraz nastavlja sa sjajnim nastupom na Roland Garrosu, jer je pobijedio Amerikanca Sebastiana Kordu u trećem kolu. Iako je Korda bio nezgodan protivnik, Alcaraz je pobijedio rezultatom 6:4, 7:6, 6:3.

U prvom setu, Alcaraz je uspio osvojiti važan break u devetom gemu, što mu je omogućilo osvajanje seta. Iako su obojica izgubili svoj servis na početku, Korda je na kraju popustio, što je Alcarazu donijelo ključno samopouzdanje.

Drugi set je donio još žešću borbu, s Alcarazom koji je prvi napravio break, ali je Korda uzvratio istom mjerom. Nakon taj-brejka, Alcaraz je izašao kao pobjednik rezultatom 7:5.

U trećem setu, Alcaraz je opet rano napravio break i nastavio vršiti pritisak na Kordu. Unatoč prilici za još jedan break, uspio je zadržati kontrolu i mirno privedi meč kraju.

Nakon ovog trijumfa, Alcaraza očekuje dvoboj s pobjednikom meča Ben Shelton – Felix Auger Aliassime u osmini finala. S obzirom na dosadašnji uspjeh, Alcaraz sigurno ulazi u uži krug favorita za titulu na ovogodišnjem Roland Garrosu, a mogući dvoboj s Novakom je moguć u polufinalu.